Çok yorulduğu için işi bırakan karısını feci şekilde dövüp TV kablosuyla boğmaya çalıştı

İstanbul Sarıyer'de çok yorulduğu için işinden ayrılan M.A, durumu anlattığı eşi tarafından fiziksel şiddete maruz kaldı. Öfkeli koca, eşini önce yumrukladı ardından da televizyon kablosu ile onu boğmaya çalıştı. Karısının çığlıkları üzerine evden kaçan cani koca, eşinin 2 bin lirasını da yanında götürdü. M.A., yaşadığı dehşetin ardından Ağız Ceza Mahkemesi'nin yolunu tuttu. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2020 15:57
Değiştirme Tarihi: 15.09.2020 15:57
Çok yorulduğu için işi bırakan karısını feci şekilde dövüp TV kablosuyla boğmaya çalıştı

Sabah Gazetesi'nden Sema Alim Dalgıç'ın son dakika haberine göre, İstanbul Sarıyer'de yaşayan M.A., tektsil işinde çalışıyordu. Kazandığı parayı eşine veren M.A., bu işin kendisini çok yorduğunu, bu nedenle yeni bir iş bulmaya karar verdi.

İşten ayrılan M.A., eşi K.O'ya giderek durumdan bahsetti. Eşi çok sinirlendi, M.A'nın üzerine yürüdü ve 'Neden ayrıldın' diyerek bağırmaya başladı. 

K.O., ardı ardına eşine vurmaya başladı. Kafasına, suratına, dudağına, göğsüne yumruklarla saldırdı. Ardından gidip televizyon kablosuyla eşinin boğazını sıktı. M.A., can havliyle çığlık atmaya başladı.

Bu nedenle eşini bırakıp kaçmaya başlayan K.O., eşinin 2 bin lirasını da alarak evden ayırldı. 

İddianamede, müşteki kadının İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nce düzenlenen raporu da yer aldı. Raporda, müştekinin basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığının tespit edildiği kaydedildi.

İDDİALARI REDDETTİ

Şüphelinin ise ifadesinde, müştekiyle aralarında resmi nikah olmadığını, imam nikahlı olarak birkaç ay birlikte yaşadıklarını, bir ay önce ayrıldıklarını, müştekiyi hiçbir şekilde darp etmediğini, suçlamaları reddettiği belirtildi.

Savcılıkça, şüphelinin 'Silahla Yağma' suçundan cezalandırılması talep edildi. K.O. ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.