Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Çok Mutluyum..

Galatasaray'ın Gaziantepspor'dan transfer ettiği Kamerunlu futbolcu Dany Nounkeu, büyük bir camiaya gelmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

11.07.2012 15:49

Galatasaray'ın Gaziantepspor'dan transfer ettiği Kamerunlu futbolcu Dany Nounkeu, büyük bir camiaya gelmekten çok mutlu olduğunu söyledi.Dany Nounkeu, Galatasaray'ın kamp yaptığı Avusturya'nın Wörgl kasabasındaki Panorama Royal Otel'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Basın toplantısına Türkçe ''merhaba'' diyerek başlayan Dany, geçen sezonu şampiyon bitirmiş bir takıma geldiğini vurgulayarak, bu sezon kendisi ve arkadaşları üzerinde bir baskı olacağını ve bu nedenle sezonun daha zor geçeceğini belirtti.Dany teknik direktör Fatih Terim'in geçen yıldan bu yana kendisini istediğinin hatırlatılması üzerine, bir teknik adamın futbolcuyu istemesinin çok önemli bir unsur olduğunu ve Terim'in kendisi hakkındaki düşüncelerini bildiğini belirterek, ''Terim'in düşünceleri beni mutlu ediyor. Kendisine çok saygı duyuyorum'' dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.  Galatasaray'da 4 stoper olduğuna dikkati çeken Dany, profesyonel bir futbolcu olduğunu ve sarı-kırmızılı takıma çalışmaya, mücadele etmeye geldiğini belirterek, rekabetin mutlaka olumlu sonuç vereceğini kaydetti.Fransa'da futbol oynadığı yıllarda sağ bek ve ön libero mevkilerinde görev yaptığını, ancak en rahat oynadığı bölgenin, stoper mevkisi olduğunu ifade eden Kamerunlu futbolcu, hocası nerede görev verirse, orada elinden gelenin en iyisini yapacağını vurguladı.Galatasaray'a transferinde kolaylık sağlayan Gaziantepspor'a teşekkür eden genç futbolcu kendisine gelen teklifler arasında Trabzonspor'un teklifini kulübün tatmin edici bulmadığını belirterek, ''Milli takım kampındayken menajerim aradı ve Galatasaray'ın teklifini iletti. Ben de kendisine görüşmeleri sürdürmesini ve en kısa zamanda sonladırmasını söyledim'' dedi.Çiçeği burnunda Galatasaraylı Dany, bir stoper olarak hızlı olmasının avantaj sağladığına işaret ederek, genç yaşta atletizm ile uğraşmasının kendisi için yararlı olduğunu ifade etti.Galatasaray'a gelmeden önce bir dönem sarı-kırmızılı takımda forma giyen Kamerunlu Rigobert Song ile de görüştüğünü anlatan Dany, ''Bana Galatasaray hakkında çok olumlu şeyler söyledi. O bana Galatasaray'ın büyük bir kulüp olduğunu anlattı'' diye konuştu.Bir gazetecinin Türkiye'de adaptasyon sorununun olup olmadığını sorması üzerine Dany, ''Çok büyük adaptasyon sorunu yaşamadım. Futbol benim işim. En iyisini yapmaya çalışacağım. Türkiye'de üçüncü sezonum. Galatasaray şampiyon bitirmiş bir takım. Bunun baskısı olacaktır ama en kısa zamanda geçecektir'' şeklinde konuştu.Galatasaray'ın savunmasının sorulması üzerine Dany, ''Tabii ki Galatasaray'a gelmemdeki en büyük amaç, elimden gelenin en iyisini yapmak. Burada bulunma amacım başarılı olmak. Şampiyon takımda beklenti yüksek olur. Defans hattına elimden gelen katkıda bulunmayı amaçlıyorum'' dedi.Sarı-kırmızılı oyuncu kendisinin saha içi ve dışındaki karakterinin farklı olduğunu, ancak yine de kendi karakteriyle ilgili yorum yapamayacağını, bunun zaman içinde yorumlanabileceğini sözlerine ekledi.    
Yorumlar | 0
üye profil