Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

O anne psikiyatri servisine yatırıldı

Yakınlarının şikayetiyle çocuklarını dövdüğü iddiasıyla gözaltına alınan ve daha sonra bırakılan Havva K., psikiyatri servisine gönderildi.

02.01.2016 15:09

Konya’da 4 ve 5 yaşlarındaki öz çocuklarını sürekli dövdüğü iddiasıyla yakınlarının şikayeti üzerine geçen perşembe günü gözaltına alınan, daha sonra serbest bırakılmasına rağmen dayak görüntüleri ortaya çıkan Havva K., psikiyatri servisinde tedavi altına alındı. Dayak görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da harekete geçti ve çocuklar devlet korumasına alındı.
Olay, merkez Selçuklu İlçesi Yazır Mahallesi’nde meydana geldi. Yakınları, 2 yıl önce 2 çocuğunun babası olan nikahsız eşinden ayrılan Havva K., çocukları 5 yaşındaki Ş.A. ve 4 yaşındaki M.A.’yı sürekli dövdüğü iddiasıyla yakınları tarafından polise ihbar edildi.

Türkiye'yi şoka sokan görüntüler...

Havva K., geçen Perşembe günü gözaltına alınırken polisteki ifadesinde, "Oğlum itince yere düştü. Başını yere vurdu. Alnındaki kızarıklıklar da bu nedenle oluştu" dedi. Havva K., savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

Dayak görüntüleri ortaya çıktı

Havva K., çocuklarıyla birlikte evine dönünce yakınlarının gizlice çektiği dayak görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Havva K.’nın, kanepenin üzerine yatırdığı oğlu Ş.A.'nın ’Öl, geber’ diye bağırarak göğsüne ve karnına yumruk attığı, bir yakının araya girmesine karşın dövmeye devam ettiği, bir ara kırılan tırnağını kontrol ettikten sonra dövmeye devam ettiği görüldü.

Yine bir başka görüntüde, Havva K.’nın elinde sopayla oğlu Ş.A.’nın ayaklarına vurduğu, "Yeter, yeter. Ben bıktım. ’Sus’ diyorum. Bir ses duyayım. Bunu ağzına sokarım. Arabanın altında kalırsın inşallah. Mutlu olurum. Elime kına yakarım. Sen benim başımın belasısın. Ağlama çarparım bak" dediği de ortaya çıktı.

Çocuklar koruma altına alındı

Bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından savcılık dün serbest bıraktığı Havva K. hakkında işkence suçlamasıyla yeniden soruşturma başlattı. Havva K.’nin oğlu Ş.A.’yı dövdüğü ana ait olan ve yakınları tarafından çekilen görüntülerin medyada yayınlanması ardından da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada dayak yiyen 5 yaşındaki Ş.A. ve 4 yaşındaki M.A., devlet korumasına alındığı bildirildi.

Psikiyatri servisine yatırıldı

İşkence görüntülerinin ardından savcılık tarafından hakkında işkence suçundan yeniden soruşturma açılan Havva K. da dün polis tarafından evinde gözaltına alındı.

Havva K. polis eşliğinde ambulansla Numune Hastanesi Psikiyatri servisine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan annenin bir süre hastanede yatacağı öğrenildi.

Ayrıca Havva K.’ya ilaç tedavisi uygulandığı belirtilirken, annenin daha önceden de herhangi bir psikolojik sorunu olduğu yönünde bir raporunun bulunmadığı belirtildi.

Olayla ilgili adli sürecinde doktorlar tarafından Havva K.’ye konulacak teşhise göre şekilleneceği ifade edildi. (DHA)

Yorumlar | 0
üye profil