Çocuk ölümlerinden sorumlu tutuldu! O firma, ürünlerini geri çağırma kararı aldı

ABD'li koşu bandı şirketi Peloton, ürünlerini geri çağırıyor. Firma, çocuk ölümlerinden sorumlu tutulmuştu.

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2021 10:11
Değiştirme Tarihi: 06.05.2021 10:11
Çocuk ölümlerinden sorumlu tutuldu! O firma, ürünlerini geri çağırma kararı aldı

ABD'li koşu bandı şirketi Peloton, Tread + ve Tread koşu bantlarını geri çağırdı. Geri çağırmaya yaklaşık 125 bin koşu bandının dahil olduğu belirtildi. 

CPSC, koşu bantlarına bağlı bir çocuğun öldüğünü ve diğer 70 kişinin yaralandığını söyledi. Söz konusu markanın ürünlerinde güvenlik sorunu bulunduğuna dair ABD Tüketim Ürünü Güvenlik Komisyonu bir rapor hazırlamıştı. ABD Tüketim Ürünü Güvenlik Komisyonu tarafından hazırlanan raporda birçok ürünün çocuklar ve evcil hayvanlar için tehlike teşkil ettiği belirtildi.

ŞİRKET AÇIKLAMASIYLA GÜNDEM OLMUŞTU 

Öte yandan mart ayında şirketin kurucusu ve CEO’su John Foley, açıklamasında, bütün ürünlerde güvenliğin ön planda olduğunu ifade etmiş, kullanıcılara 'çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı Peloton egzersiz aletlerinden uzak tutun' demişti. Foley, "Antrenmana başlamadan önce Peloton egzersiz cihazınızın etrafındaki alanı kontrol edin" diye belirtmişti. 

ÖZÜR DİLEDİ

Peloton CEO'su John Foley, "Açık olmak istiyorum, Peloton, CPSC'nin talebine ilk yanıtımızda bir hata yaptım. Başlangıçtan itibaren onlarla daha verimli bir şekilde ilgilenmeliydik. Bunun için özür dilerim" dedi.

CPSC'nin başkan vekili Robert Adler yaptığı açıklamada, duyurunun "Haftalarca süren yoğun müzakere ve çabaların sonucu olduğunu ve Peloton'un tüketicilerin çıkarlarına hizmet ettiğine inandığım bir işbirliği anlaşmasıyla sonuçlandı" dedi.

Geri çağırma, ABD ajansının makinenin kullanıcıları için "acil uyarı" yayınlamasından iki haftadan fazla bir süre sonra gerçekleşti. Haberlerin ardından şirket hisseleri yüzde 12 düştü.