Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cizre’den acı haber: 1 şehit

Cizre’den acı haber: 1 şehit

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, teröristlerle güvenlik güçleri arasında süren çatışmalarda bir uzman çavuş şehit oldu.

18.12.2015 14:52

Cizre İlçesi’nde geçen 14 Aralık pazartesi günü saat 23.00’de ilan eden sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Jandarma ve polis özel harekat timlerinin yürüttüğü ortak operasyonlar daha çok, Cudi, Nur, Sur ve Yasef mahallelerinde yoğunlaştı. Cizre etrafındaki hakim tepelere konuşlanan tanklar, özellikle bu mahallelerde patlayıcı madde tuzaklandığı tespit edilen hendek ve barikatları top atışlarıyla etkisiz hale getirdi. Güvenlik güçleriyle birlikte mahallelere giren zırhlı iş makineleriyle, tanklarla imha edilen hendekler kapatılırken, barikatlar da kaldırılıyor.

Uzman çavuş şehit

Cudi Mahallesi’nin büyük bölümüne giren güvenlik güçleri, sokakları tek tek güvenli hale getiriyor. Bugün teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu.

Bu arada 2 gün önce çıkan çatışmalarda, kurşunların isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 30 yaşındaki Hediye Şen’den sonra dün akşam da 25 yaşındaki Doğan Aslan da çatıma bölgesinde isabet eden kurşunlarla yaşamını yitirdi. Doğan Aslan’ın cenazesi Cizre Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, bir gün önce yaşamını yitiren Hediye Şen de bugün Gülçlükınak İlçesi’ne bağlı Damlabaşı Köyü’nde toprağa verildi. Cizre’de sokağa çıkma yasağı 5’inci güne girerken, çıkan çatışmalarda bugüne kadar 3 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Öte yandan askeri kargo uçaklarıyla Şerafettin Elçi Havalimanı’na gelen özel harekat timleri ve jandarma ekipleri, helikopterlerle Silopi ve Cizre’ye sevk ediliyor.

Tek fırının açık olduğu ilçede, hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak için güvenlik güçlerinin başlattığı operasyon devam ederken, sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor.

Silopi'de de çatışmalar başladı

Şırnak’ın sakağa çıkma yasağı süren Silopi İlçesi’nde bu sabah saatlerine kadar hakim olan sessizlik, öğlen saatlerinde bozuldu. Saat 13.00’dan itibaren Cudi, Nuh, Başak ve Barbaros mahalleleri başta olmak üzere ilçedeki bir çok noktada silah ve patlama sesleri duyulmaya başladı.

Silopi’de Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine mahkeme kararı ile dün akşam Silopi Belediyesi’ne gelen güvenlik güçleri, arama başlattı. Silopi Belediye Başkan Yardımcısı Seyfettin Aydemir dün gece güvenlik güçlerinin belediye binasında arama yaptığını ve bilgisayarlara el konulduğunu belirtti. Aydemir, güvenlik güçlerinin belediye binası içerisinde olduklarını ve halen aramaların devam ettiğini söyledi.

Yorumlar | 0
üye profil