Çıplak kadın vücuduna yazılar yazmıştı... İnfial yaratan görüntüler ardından ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'da boşanma aşamasındaki ya da sorunlu evlilikleri kurtarma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen ve kendisini hoca olarak tanıtan Burhan D.'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Burhan D. ifadesinde E.B. isimli kadının eşi tarafından 'Boş ol' denilerek boşandığını ve bu kişinin kendisini eve çağırarak nikah tazelemesi için istekte bulunduğunu söyledi. Burhan D., boşanma aşamasındaki bir kadının vücuduna dua yazdığını iddia ederek cinsel tacizde bulunurken çekilen görüntülerinin sosyal medyada infial yaratması üzerine İstanbul'da gözaltına alınmıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 15:12
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 15:12
Çıplak kadın vücuduna yazılar yazmıştı... İnfial yaratan görüntüler ardından ifadesi ortaya çıktı

Boşanma aşamasındaki evli çiftlerin evliliğini kurtardığı yalanını söyleyerek paralarını alan ve kendisini hoca olarak tanıtan Burhan D.'nin savcılıktaki ifadesi şoka uğrattı. Evli çiftlerden E.B, nikahlarını tazelemek için evlerine çağırdıkları Burhan D'nin, başka bir kadını taciz ettiğini öğrenince dolandırıldıkların anlayarak şikayetçi olmuştu. Burhan D., savcılıktaki ifadesinde suçlamaları reddetti.

Burhan D.'nin hakkında şikayette bulunan isim, 19 yaşındaki S.B. oldu. Genç kadın emniyetteki ifadesinde 22 yaşındaki kocasından kısa süre önce ayrıldığını ve annesinin evine taşındığını söyledi. Eşiyle arasını düzeltip tekrar geri döndüğünde ise dini nikahlarının tazelenmesi konusunda konuşup karar aldıklarını dile getirdi. 

'BAYANLA YALNIZ GÖRÜŞMEM LAZIM' DEDİ

S.B.'nin ifadesi şu şekilde devam etti:  Eşim benim de ismini Burhan olarak bildiğim şahsı yaklaşık olarak 1,5  ay kadar önce nikah tazelemek için davet etti. Şahıs bizim evimize geldiğinde evde üçümüzden başka kimse yoktu. Şahıs bizden miktarını hatırlamadığım kadar kefaret parası istedi. Eşimin söylemesiyle bu şahsa 3 bin 300 lira para verildi. Şahıs parayı aldı, eşime dönerek ‘Müsait bir odanız var mı? Benim bayanla odada yalnız görüşmem lazım’ dedi.

19 yaşındaki S.B., Burhan D.'nin parayı aldıktan sonra nikahlarının kıyıldığını, daha sonra odadan çıktığını ve davacı ya da şikayetçi olmadığını belirtti. 

Eşi S.B. ile nikahları yeniden kıyılan E.B, Burhan D.'ye 3 bin 200 lira kefaret parası verdiklerini belirtti. Burhan B.'nin başka bir kadını taciz ettiğini öğrenince kendisinin dolandırıldığını anladığını ifade eden E.B. şüpheli Burhan D.'den şikayetçi olduğunu beyan etti. 

BURHAN D: PARA İSTEMEDİM, ZORLA VERDİLER

Burhan D., savcılıktaki ifadesinde kirada iki dairesinin olduğunu ve bu dairelerden gelen parayla geçimini sürdürdüğünü söyledi. 15 gün önce de bahsedilen olayla ile ilgili E.B.'nin kendisien geldiğini, nikah tazelemek için onların evine gittiğini belirtti ve şunları söyledi: 

“Geçimimi kiraya vermiş olduğum iki dairemden aldığım para ile sağlıyorum. 15 gün kadar önce E. B. eşine ‘Boş ol’ dediğini, bu yüzden nikahlarının düştüğünü söyleyerek beni nikah tazelemem için evlerine çağırdı. Ben de ‘Sinirle söylenmiş söz geçerli olmaz, nikahımız düşmez, tövbe edin’ dedim. Şahıslara orada bulunan kişilerin huzurunda tövbe ettirdim. Dini nikah kıymadım, şahıslardan para istemedim. E. B. istemediğim halde bana 300 lira para verdi. Verirken de ‘Evime geldiğin için kendi rızamla bu parayı veriyorum’

Kendisine kumpas kurulduğunu söyleyen Burhan D., iddiaların aksine E.B.,'nin kendisinden para istediğini söyledi. E. B.’ye ‘Ayrı odanız var mı’ şeklinde soru sormadığını öne süren Burhan D'nin kendisine kumpas kurarak para istediğini,  para vermediğinde ise kameraya aldığını söylediği görüntüleri insanlara dağıtacağını ve itibarını  kaybettireceğini söylediğini iddia etti. Burhan D,  E.B'nin kendisinden para istediğini de öne sürerek, "Kabul etmedim.  Ben kimseyi bu zamana kadar taciz etmedim." dedi.

NE OLMUŞTU

İstanbul’da bir kadının çıplak vücuduna  yazılar yazdığı iddia edilen Burhan D. kadına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle sosyal medyada gündeme gelmişti. Söz konusu görüntülerle ilgili hakkında suç duyurusunda bulunulmadığı öğrenilen Burhan B. “Dolandırıcılık” suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.  Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adalet Sarayı’na sevk edilen Burhan B. çıkarıldığı adli makamlarca “Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık” suçundan tutuklanmıştı.

Bu arada Burhan D'nin sosyal medyada yer alan bir fotoğrafında da terör örgütü PKK'nın geçmişte düzenlediği bir organizasyona hoca olarak katıldığı ve dua ettiği görülmüştü.

Kaynak: DHA