Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Ben o kızla birlikte oldum' deyince... Kan donduran ifade!

'Ben o kızla birlikte oldum' deyince... Kan donduran ifade!

Adana’da nikahsız eşi hakkında dedikodu yaptığını iddia ettiği Sefa Azan’ı (18) bıçaklayarak öldüren A.A. (17) ile kavgaya karışan 7 kişinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı.

29.01.2015 13:23

Adana’da nikahsız eşi hakkında dedikodu yaptığını iddia ettiği Sefa Azan’ı (18) bıçaklayarak öldüren A.A. (17) ile kavgaya karışan 7 kişinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı. Katil zanlısı damat, savunmasında pişman olduğunu söyledi.İddiaya göre, Sefa Azan, bir süre önce ayrıldığı kız arkadaşı N.Ö.’nün A.A. ile nikahsız evlenmesi nedeniyle, "Ben o kızla birlikte oldum" diye dedikodu çıkarmaya başladı. Bunun üzerine mahallede karşılaşan A.A. ile Sefa Azan arasında kavga çıktı. Kavga, araya girilmesiyle sona erdi. Bunun üzerine arkadaşları, ikiliyi barıştırmak için Merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Tahsilli İlköğretim Okulu bahçesine çağırdı. A.A. yanına babası Mustafa A. (36), akrabası Ahmet Salih Ö. (31), kardeşi C.A. (15) ile arkadaşları Bayram Ö. (19), Mert Ö. (20), N.D. (15) ve Gökhan U.’yu (33) alarak okula gitti. C.A. ile A.A. okulun bahçesine girerken, diğerleri otomobilin içinde beklemeye başladı.Çıkan tartışma sonrası Sefa Azan, C.A. ile A.A.’yı bıçakla yaraladı. Bunun üzerine Mustafa Aslan tabancayla, Ahmet Salih Özaslan da pompalı tüfekle okul bahçesine girerek Sefa Azan’ın kaçmasına engel oldu. Okul bahçesinde köşeye sıkışan Sefa Azan’a, Mert Ö., Bayram Ö., Ahmet Salih Ö., A.A. C.A. ve N.D. bıçaklarla saldırdı. Sefa Azan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken; yakalanan Ahmet Salih Ö., Mert Ö., Gökhan U., Bayram Ö., Mustafa A., A.A., C.A. ve N.D. tutuklandı.

"Gizlice yanına gidip bıçağı sapladım"İştirak halinde çocuğu öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 3’ü çocuk 8 kişi Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Sanıklardan A.A., Sefa Azan’ın kendisini telefonla arayarak N.Ö.’den ayrılmasını söyleyip tehdit ettiğini belirterek, "Barışmak için okula gitmiştik. Sefa bıçak çekip boynuma doğru salladı. Ben ve araya girmeye çalışan kardeşimle kolumuzdan yaralandık. Ben bıçakla Sefa’yı kovalamaya başladım. Bir ara Sefa ile görmediğim bir kişi karşılaştı. Babam ikisini kollarından tutarak ayırdı. Ben gizlice yanlarında giderek bıçağı Sefa’nın sağ koltuk altına salladım. Bıçağın vücuduna girdiğini hissettim. Lise öğrencisiyim. Çok pişmanım" dedi.Sanık Mert Ö. ise "Mustafa ağabey Sefa’yı tutarken ben bir kaç defa bıçak salladım. Amacım öldürmek değildi. Elindeki bıçağı indirmek için salladım" diye konuştu. Diğer sanıklar ise suçlamaları kabul etmeyerek öldürme olayına katılmadıklarını öne sürdü. Mahkeme heyeti, 8 sanığında tutukluluk hallerinin devamına karar vererek olayla ilgili görüntülerin çözümlenmesi için bilirkişiye gönderilmesini kararlaştırıp, duruşmayı erteledi.
Yorumlar | 0
üye profil