Cinayeti işleyip 'ben daha çocuğum' dedi! 15 yıl hapse çarptırıldı

Kocaeli Başiskele'de 2 yıl önce kavga ettiği Serdar İlter'i bıçaklayarak öldüren 19 yaşındaki Tolga E., "Ben daha çocuğum. Yaptığım hatanın da büyük olduğunun farkındayım" diyerek savunma yaptı. Ancak tutuklu olarak yargılandığı mahkemece 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2021 20:34
Değiştirme Tarihi: 07.04.2021 20:34
Cinayeti işleyip 'ben daha çocuğum' dedi! 15 yıl hapse çarptırıldı

1 Eylül 2019 günü Başiskele'de meydana gelen olayda, sahilde arkadaşıyla birlikte oturan Serdar İlter, yanlarına gelen Tolga E. ile gürültü nedeniyle tartıştı. Bu esnada Tolga E., Serdar İlter'i bıçakladı.  Yaralanan Serdar İlter kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Tolga E. ile arkadaşları O.T., A.T. ve E.V. gözaltına alındı. Tolga E., O.T. ve A.T. tutuklanırken, E.V. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Olay anında 17 yaşında olan Tolga E. önceki duruşmada pişman olduğunu belirterek, "Ben daha çocuğum. Yaptığım hatanın da büyük olduğunun farkındayım. Bunu hayatım boyunca unutmayacağım ve sizin karşınıza çıkmayacağım" dedi.  

Cumhuriyet Savcısı, verdiği mütalaada O.T., A.T. ve E.V.'nin Serdar İlter'i öldüren Tolga E.'ye yardım etme suçundan ayrı ayrı 15 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını, Tolga E.'nin ise müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Bugün davayla ilgili karar duruşması Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, Tolga E.’nin müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına ancak suç tarihinde 18 yaşından küçük olması ve suçun işleniş biçimi nedeniyle 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, A.T.'yi 8 yıl, E.V.'yi 6 yıl, O.T.'yi ise 12 yıl hapis cezasına çarptırdı.

(DHA)