Cinayeti eşinin mezarı başında itiraf edip cep telefonuyla kaydettirmişti! Sırra kadem bastı

İstanbul Ümraniye Meriç Mahallesi'nde 20 Haziran günü yaşanan korkunç olayda, Ecevit Akman, ağabeyi 41 yaşındaki Hasan Akman'ı silahla vurarak öldürmüştü. Cinayetin ardından tutuklanan Ecevit, olayı yengesi A. Akman ile planladıklarını ve yengesiyle de ilişkisi olduğunu ifade etmişti. Hasan Akman'ın defnedilmesinden bir gün sonra ise, eşi A. Akman'ın mezar başında cinayeti itiraf ettiği anlara dair görüntüler ortaya çıkmıştı. O günden sonra kendisinden haber alınamayan A. Akman kayıp ve halen ortalarda yok. 

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2020 14:52
Değiştirme Tarihi: 10.11.2020 15:08

A. Akman cinayet sonrası savcılığa verdiği ifadede 'Ecevit bana Hasan'ı vuracağını söylediğinde birilerini arayıp haber verip engel olabileceğim halde engel olamadım. Belki de bunu yapmış olsam Hasan şu an hayatta olabilirdi. Ben de Ecevit kadar suçluyum” diye ifade vermişti. Denetimli serbestlik hükümlerinden yararlanan A. Akman, serbest bırakılmıştı.

O günden itibaren de imza vermesi gerektiği halde hiç polise gitmediği belirtilen kadının 5 aydır kayıp olduğu belirtildi. A. AKman'ın nerede olduğu da bilinmiyor. A. Akman’ın 29 Haziran 2020 günü Anadolu Adliyesi’nde ifade verirken verdiği cep numarasının da kullanım dışı olduğu öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

30 Ekim günü konuşan Hasan Akman’ın ağabeyi Mehmet Akman, olayla ilgili şunları söylemişti:

“Geçtiğimiz mayıs ayında koronavirüs nedeniyle kardeşim cezaevinden çıktı. Ancak bu süreçte gelinimiz A., diğer kardeşim Ecevit ile birlikte olmuş. Onu da sonrasında öğrendik. Hatta Ecevit ile beraber olduğunda bunu cep telefonuyla videoya da çekmiş. Sonrasında Hasan cezaevinden çıkınca kardeşim Ecevit'i sürekli olarak o görüntüleri kocasına izletmekle tehdit etmiş. Hatta birlikteliklerinden çocuk da aldırmışlar. Hepsini Hasan öldürüldükten sonra öğrendik. Bir gün mezara ziyarete gideceğini söyledi. Yeğenim de gizlice takip ediyor. Sonra onu cep telefonuyla kayıt altına alıyor. Gelinimiz A., vicdan azabı çekiyor ve kocası Hasan'ın mezarı başında cinayeti itiraf etmiş. O görüntüleri izledikten sonra tek bir tokat bile atmadan savcılığa götürdüm. Orada da itiraf etti. Mahkemeye sevk edildi. Denetimli serbestlikle serbest kaldı. Ancak imza atmaya gitmiyor. Şu an kayıp."

'BİZİ AİLELİKTEN REDDETMİŞ'
Öte yandan A. Akman’ın ailesi ise, “A., bizi ailelikten reddetmiş. Hatta savcılığa bile o konuda ifade vermiş” diye konuştular.

Kaynak: DHA

Etiketler: cinayet