Çin'in Vuhan kentinde 11 yeni koronavirüs vakasına rastlandı

Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinden kötü bir haber geldi. Gelen son dakika bilgilerine göre; kentte 11 yeni asemptomatik koronavirüs (Covid-19) vakası bildirildi. Komisyon söz konusu kişilerin karantinaya alındığını söyledi ve 11 milyon nüfuslu kentte herkese koronavirüs testi yapılması planlanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 15.05.2020 13:08
Değiştirme Tarihi: 15.05.2020 13:08
Çin'in Vuhan kentinde 11 yeni koronavirüs vakasına rastlandı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.Koronavirüsün ortaya çıkış yeri olan Çin'in Vuhan kentinde uzun zaman sonra kötü haber geldi.

Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, kentte 11 yeni asemptomatik koronavirüs (Covid-19) vakası bildirdi. Komisyon, 11 kişinin kentin farklı noktalarında olduğunu açıklayarak, söz konusu kişilerin karantina altına aldıklarını belirtti.  Koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan 3 bin 869 ile ile ülke genelinde en fazla can kaybı yaşayan şehir olarak bilinirken, açıklanan resmi verilere göre şehir genelinde 50 binden fazla vaka bulunuyor.

11 MİLYON KİŞİYE TEST YAPILACAK

Çin'de corona virüs salgının ilk görüldüğü yer olan Wuhan'da uzun bir aradan sonra geçen hafta sonunda ilk kez yeni vakaların görülmesi üzerine 11 milyon nüfuslu kentte herkese test yapılması planlanıyor.4

DHA