Çin'in Jilin şehrinde koronavirüs sebebiyle sınırlar kapatıldı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılan koronvirüs ile mücadele sürüyor. Dünyayı etkisi altına alan salgının ortaya çıktığı Çin'de yeni bir gelişme yaşandı. Çin'in Jilin bölgesinde yer alan, 4 milyondan fazla nüfusuyla Jilin şehri koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sınırlarını kapattı. Edinilen son dakika bilgilerine göre şehirde toplu taşıma da askıya alındı.

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2020 16:34
Değiştirme Tarihi: 13.05.2020 16:35
Çin'in Jilin şehrinde koronavirüs sebebiyle sınırlar kapatıldı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Çin'de ikinci dalga endişesi artıyor. Jilin bölgesinde yer alan, 4 milyondan fazla nüfusuyla Jilin şehri koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sınırlarını kapattırken, toplu taşımayı da askıya aldı.

Jilin yerel yönetiminden yapılan açıklamada; Jilin'deki tüm sinemalar, kapalı spor salonları, internet kafeler ve diğer kapalı alandaki eğlence mekanlarının derhal kapatılması ve eczanelerin tüm ateş ve antiviral ilaç satışlarını bildirmesi gerektiği belirtildi.

Yerel yönetim aynı zamanda, şehir sakinlerinin sadece, son 48 saat içinde Covid-19 için negatif test sonucu aldıklarını ve belirtilmemiş bir 'katı öz izolasyon' dönemi tamamladıklarını kanıtlayan bir rapor almaları durumunda şehirden ayrılmalarına izin verildiğini söyledi. Jilin ve Shulan şehri Çin’in, Rusya ve Kuzey Kore ile sınırları olan Jilin bölgesinde bulunuyor.

AA