Çin'den koronavirüs aşısıyla ilgili yeni açıklama! "Kasım ayında kullanılabilir"

Çin'den gelen son dakika haberine göre, koronavirüs aşısıyla ilgili açıklamada bulunan bir yetkili, geliştirdikleri aşının kasım ayından itibaren halk tarafından kullanılabileceğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2020 09:23
Değiştirme Tarihi: 15.09.2020 09:23
Çin'den koronavirüs aşısıyla ilgili yeni açıklama! 'Kasım ayında kullanılabilir'

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeler gelmeye devam ediyor. Çin'de yer alan bir yetkili, ülkede geliştirmekte olduğu koronavirüs aşılarının kasım ayından itibaren halkın kullanımına hazır olabileceğini söyledi.

Çin'in klinik deneylerin son aşamasında dört Covid-19 aşısı bulunuyor. Bunlardan en az üçü, temmuz ayında başlatılan acil durum kullanım programı kapsamında kritik görevlerde çalışanlara uygulanmaya başladı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) baş biyogüvenlik uzmanı Guizhen Wu, dün Çin devlet televizyonu ile yaptığı söyleşide, üçüncü aşama klinik deneylerin sorunsuz ilerlediğini ve aşıların kasım veya aralık aylarında halkın kullanımına hazır olabileceğini söyledi.

Nisan ayında deneysel bir aşı yaptırdıktan sonra son aylarda hiçbir anormal semptom yaşamadığını söyleyen Wu, hangi aşılardan bahsettiğini belirtmedi.

(Reuters)