Çin'den gelen iyi haberler sonrası Dünya Sağlık Örgütü'nden şaşırtan açıklama | Corona virüsü bitiyor mu?

Dünyanın neredeyse tüm ülkelerini saran koronavirüs (corona virus) ile ilgili her gün farklı bir gelişme yaşanıyor. Ülkemizde vaka sayısı 10 bini aşarken, virüsün sıfır noktası olarak bilinen Vuhan'da hayatın normale dönmesiyle birlikte insanlar 'Korona virüsü bitiyor mu?' sorusunu da sormaya başladı. Ancak Dünya Sağlık Örgütü'nden şaşırtan bir son dakika açıklaması yapıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2020 09:31
Değiştirme Tarihi: 31.03.2020 10:38

Dünya Sağlık Örgütü'nün üst düzey isimlerinden Takeshi Kasai, dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla ilgili son dakika açıklamalarından birini yaptı. Endişenlendiren bir gelişme olarak kayıtlara geçen koronavirüs gelişmesine göre Takashi, Çin'de yeni vaka sayısının azalmasından dolayı ‘corona virüsü bitiyor mu' düşüncesinin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. 

Gazetecilerle internet üzerinden bir toplantı gerçekleştiren Dünya Sağlık Örgütü'nün Batı Pasifik Bölgesinden Sorumlu Direktörü Takeshi Kasai açıklamalarda bulundu.

Kasai, ‘Corona virüsü salgını Asya-Pasifik bölgesinde bitmekten çok uzakta' dedi. Kasai, ‘Şu an alınan önlemler ve uygulamalar, ülkelerin corona virüsüyle mücadelesinde çok az zaman kazandırıyor. Salgın devam ettiği sürece bütün önlemler de alınsa bölgede salgın riski gitmeyecek' dedi.

Kasai, vaka sayısının azaldığı ülkelerin gardını indirmemesi gerektiğini dile getirirken, ‘Virüs tekrar karşımıza çıkabilir' dedi.

Kaynak: SÖZCÜ