Çin'de son 24 saatte koronavirüs (corona virüsü) kaynaklı hiç ölüm yaşanmadı

Koronavirüsün ortaya çıktığı ve dünyaya yayıldığı Çin'de son 24 saat içinde corona virüse bağlı hiçbir ölümün gerçekleşmediği duyuruldu. Dünya genelinde 1.3 milyon koronavirüs hastası olduğu belirtilirken, Çin'de virüs kaynaklı ölümün olmaması Ocak ayından beri ilk kez yaşandı. Öte yandan ülkede son 24 saatte sadece 32 yeni koronavirüs vakası tespit edildi.

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2020 09:28
Değiştirme Tarihi: 07.04.2020 09:28
Çin'de son 24 saatte koronavirüs (corona virüsü) kaynaklı hiç ölüm yaşanmadı

Corona virüsü vaka sayısı dünya çapında 1.3 milyonu geçerken, hastalığa bağlı ölüm sayısı da 74 bini geçti…

Fakat salgının belirtilerini ilk kez gösteren ve corona virüsünün merkez üssü olarak bilinen Çin’den gelen bir açıklama uluslararası kamuoyuna umut ışığı oldu.

Fransız haber ajansı AFP, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun her gün açıkladığı “son 24 saatin bilançosu”nda umut verici bir detaya dikkat çekti. Toplam 81.740 vakanın olduğu ve 3.300’den fazla insanın yaşamını yitirdiği corona virüsünden dolayı ülkede son 24 saatte kimsenin ölmediği ortaya çıktı.

Çinli yetkililer 32 yeni doğrulanmış vaka olduğunu açıklarken, bunların hepsinin yurt dışı kaynaklı olduğu belirtildi.

AFP, Çin yönetiminin Ocak ayından beri paylaştığı verilere göre ilk kez sıfır ölümün olduğu bir gün yaşandığını hatırlattı.

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI 30 BİNİ AŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınının Türkiye'deki günlük bilançosunu açıkladı. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni rakamları açıklayan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

Haber ile ilgili metin girin!.

Günlük test sayımız yakında 30.000’i bulacak. İyileşen hasta sayımızdaki artış hızı devam ediyor. Artan test sayısına göre vaka sayısındaki artış düşük seyrediyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.