Cilt kanseri Salih'e çok sayıda hayırsever yardım eli uzattı!

Erzurum'da yaşayan cilt kanseri 8 yaşındaki Salih'in hikayesi milyonları derinden etkilemişti. Çıkan haberlerin ardından Salih İğneci'ye, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, valilik, kaymakamlık ve çok sayıda hayırsever yardım eli uzattı. 

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 10:56
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 10:56
Cilt kanseri Salih'e çok sayıda hayırsever yardım eli uzattı!

8 yaşındaki Salih İğneci'nin hikayesi herkesi derinden üzmüştü. 2 yaşındayken sol gözünün üzerinde kitle çıkan Salih, ameliyatla kitleden kurtulmuş ama bu kez yüzünün farklı yerlerinde çıkmıştı. Sonunda cilt kanseri teşhisi konulan küçük Salih, 10 ameliyattan sonra eve kapanmak zorunda kalmıştı. 

YARDIM ELİ UZANDI 

Salih'in hikayesini okuyanlardan küçük çocuğa yardım yağmaya başladı. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, valilik, kaymakamlık ve çok sayıda hayırsever Salih'e destek olmak için kolları sıvadı. Kendisini arayanlarla görüntülü görüşen Salih, şunları söyledi: "En çok dışarıda bisiklet sürmeyi, koşup oynamayı özledim. Gelen yardımlara çok sevindim. Dışarıda artık oynayabileceğim. Yardım edenlere çok teşekkür ederim. Çok mutluyum. Bisiklet göndermek isteyenler var. Gelince eve koyacağım, iyileşince de dışarıya çıkıp süreceğim." 

"ÇOK ARAYAN VAR"

Baba İdris İğneci de oğlunun moralinin çok düzeldiğini söyleyerek, "Türkiye'den yurt dışından çok fazla arayanlar var. Salih'le görüntülü, sesli konuşmak istiyorlar. Allah hepinizden razı olsun. Salih'in ilacı hemen hemen tamamlanmak üzere. Böyle iyiliksever insanlarımız var. Arayıp soranlar, Salih'in ilacı için çabalayanlara çok teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanlığı'ndan, valilikten, kaymakamlıklardan aradılar. Hepsi Salih'le ilgileneceklerini söylediler. Gelip bizzat Salih'i görmek isteyenler var. Ben bu kadar ilgi beklemiyordum. Kendi imkanlarımla Ankara'ya götürüp getiriyordum, tedavi ettiriyordum. Bu kadar destek ve yardıma çok şaşırdım, çok mutluyum. Salih güldükçe, mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz. Doktor, 'Salih'i yüzde 80 kurtaracağız, iyileşecek' dedi. Yüzündeki yaralar geçecekmiş. Sol gözü görmüyor, sağ gözü de ışın tedavi aldığı için kapalı. Hocamız onu da açacağını söyledi" dedi. 

"MORALİ ÇOK İYİ"

Anne Yasemin İğneci de, "Yüzüm gülüyor. Çünkü çocuğumun tedavisi yapılacak. İlaçları ayarlanmaya başladı. Bütün yardımseverlerden, büyüklerimizden Allah razı olsun. Oğlumun artık yüzü gülüyor, morali çok iyi. Salih kendi kendine diyor ki; 'Anne değil mi ben de dışarıya çıkıp oynayacağım, yüzüm iyileşecek.' Çocuğumun kurtulmasını çok istiyordum. Görüntülü konuştukları için Salih çok mutlu oluyor. Önceden kimseyle konuşmuyordu. Başı yerden kalkmıyordu, mutsuzdu ve hep yatıyordu. Şu anda herkesle konuşuyor. Kim görüntülü arasa 'Baba ben de konuşmak istiyordum' diyor. Çocuğum şimdiden dışarıya çıkmanın hayalini kurmaya başladı. Yardımseverlere teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.  (DHA)