Çilek satıp aldığı evi çocuklara bağışlayan Müzeyyen Gündoğdu!

Yıllarca çocuk sahibi olmak istemesine rağmen olamayan 80 yaşındaki Müzeyyen Gündoğdu, eşini kaybettikten sonra köydeki tarlasında çilek üretip bu çilekleri pazarlarda sattı. Biriken parayla ev alan Çilek anne, bu evi Türk Kızılayı’na bağışladı. 

Yayınlanma Tarihi: 01.08.2020 12:27
Değiştirme Tarihi: 01.08.2020 12:27
Çilek satıp aldığı evi çocuklara bağışlayan Müzeyyen Gündoğdu!

Bursa Alaçam Köyü’nde yaşayan 80 yaşındaki Müzeyyen Gündoğdu, 15 yıl önce kaybetti ve tarlasında çilek üretip satmaya başladı. Biriktirdiği parayla Bursa merkezde ev alan Gündoğdu, ihtiyaç sahibi çocuklara yardım edilmesi şartıyla aldığı evi Türk Kızılay’ına bağışladı.

"HEP AĞLARDIM"

Hikayesini şu sözlerle anlatan Gündoğdu, “Çocuğumuzun olmasını çok istemiştik, ama Allah nasip etmedi. Sonra eşimi kaybettim. Rahmetli eşimle televizyon karşısında oturup insanların zorlu hayatını izlerken hep ağlardım. Bizim maddi durumumuz çok iyi olmamasına rağmen onlara çok üzülürdüm. Türk Kızılay’ın ihtiyacı olan, evi yıkılan, deprem, sel, yangın gibi felaketlerde mağdur olanların yardımına koştuğunu gördüm. Çocuklara yardım elini uzatıyordu. Türkiye’nin her noktasında, Afrika’da Suriye’de ihtiyacı olan herkese yardım elini uzatıyordu. Çalışmayı seviyorum, eşim öldükten sonra da durmadım. Çilek sattım, Ahududu sattım. Kazandığım parayla ev aldım. Sonra o evi Kızılay’a bağışladım. Sonsuza kadar bir hayır kapım açık kalsın istedim. Sadece Kızılay’a değil birçok hayır kurumuna bağış yaptım ve halen bulunuyorum. Bunları ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırsınlar diye. Evet belki anne olamadım ama şimdi yaptığım hayırların ulaştığı sayısız çocuğun annesiyim. Tanımasam da bilmesem de onların varlığını, sevgilerini yüreğimde hissediyorum.”

"ÜRETMEK ŞART"

Çalışmayı bağışlamayı, paylaşmayı sevdiğini söyleyen Müzeyyen Gündoğdu, sözlerine şöyle devam etti: “Çalışınca başkasıyla paylaşabiliyorsun. Sen kazanınca başkası da nasipleniyor. Üretmeyenin, oturanın ne kendisine ne çevresine ne de insanlığa faydası var. Bu yaşta bile bir şeyler ekip biçiyorum. Geçen seneden beri kendimi yaşlı hissediyorum. Şimdiye kadar kendime konduramıyordum. Fakat şimdi aynaya bakınca yaşlı olduğumu hissediyorum. Allah ömür verdikçe bağış yapmaya, paylaşmaya devam edeceğim.”  (Hürriyet)