Çiftleşmesi için verdiği kedisi kayboldu aramak isterken başına gelmeyen kalmadı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki Emre Karakaş, 14 Eylül günü 1,5 yaşındaki siyam cinsi erkek kedisini internetten tanıştığı Suzan S.'ye verdi. 19 Eylül günü ise kedisinin kaybolduğunun haberini aldı. Kedisini bulabilmek için el ilanı bastıran Emre Karakaş, her yerde onu aramaya başladı. Karakaş, kedisini ararken tartıştığı Suzan S.'nin yakını A.B.Y. tarafından sol bacağından vurularak yaralandı.

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2020 12:03
Değiştirme Tarihi: 07.10.2020 12:03
Çiftleşmesi için verdiği kedisi kayboldu aramak isterken başına gelmeyen kalmadı

Kedisini, çiftleşmesi için internetten tanıştığı Suzan S.'y veren Emrah Karakaş, daha sonra kaybolduğunu öğrendiği kedisini ararken başına gelmeyen kalmadı. El ilanı bastıran Karakaş, detaylı bilgi almak için Mamak ilçesinde oturan Suzan S.'nin evine gitti; ancak kapıyı açan olmadı. 

Bunun üzerine Karakaş, iki arkadaşıyla birlikte kedinin fotoğrafının yer aldığı el ilanları bastırıp, mahalledeki çeşitli yerlere asmak istedi. Ancak Suzan S.'nin kızının erkek arkadaşları gelerek Karakaş ve arkadaşlarına tepki gösterdi. İki grup arasında çıkan tartışmada A.B.Y., Karakaş'ı sol bacağından tabancayla vurarak yaraladı. Olayın ardından gözaltına alınan A.B.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kedisinin kaçtığına inanmayan Karakaş, kedisinin Suzan S.'nin ailesi tarafından gasp edildiğini iddia etti. Olayı anlatan Emrah Karakaş şunları söyledi: 

Aileden bilgi almak için evlerine gittim; ama kimse kapıya bakmadı. O sırada ailenin yakınlarından biri, 'Buralarda gezmesen iyi olur, burada kedi falan yok, git buradan' diye beni tahrik etti. Sonrasında 50 kadar broşür bastırdım, onları trafolara, direklere, bina girişlerine asıyordum. Bu sırada yanıma da 2 arkadaşım geldi, birlikte kediyi aradık; ama bulamadık. Ben broşürleri asarken, arkadaşım arabasını almak için ailenin oturduğu binanın önüne gitti, burada ailenin yakınları arkadaşımın önünü kesmişler. Biraz argo konuşmuşlar, tehdit etmişler ve beni çağırmasını söylemişler. Gittiğimde enteresan bir görüntüyle karşılaştım, arkadaşımın kafasına silah dayamışlardı, hırpalıyorlardı, ben de şoke oldum"

Emrah Karakaş, bu kişilerle aralarında itiş kakış yaşandığını bacağından vurulduğunu söyledi. Yapan kişinin polis olduğunu söyleyen Karakaş, 2 kemiğinin kırıldığını ve sakat kalabilme ihtimalinin bulunduğunu dile getirdi. 

Karakaş, "Mahkeme, beni vuran arkadaşı serbest bırakmış. Çok mağdur durumdayım. O kedi bana annemden kalan tek yadigardı, o benim dostumdu, her şeyimdi. Kedimin nerede olduğunu duyan gören varsa lütfen haber versin. Kedimi alan kadın hakkında da şikayetçi oldum. İnşallah bu olay yanlarına kalmaz" diye konuştu