CHP'de kritik ve gergin gün

CHP'de kritik ve gergin gün
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2014 01:29 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2014 01:16

CHP, yerel seçimleri için aday belirleme aşamasında. Parti Meclisi toplantısı devam ederken, MYK’da öne çıkan isimlere itirazı olan bazı partililer genel merkezin önünde toplandı. CHP, yerel seçimler için ilçe adaylarını belirliyor.

Sabah erken saatlerde genel merkezde başlayan yerel seçim mesaisi parti meclisi toplantısıyla halen sürerken, sürprizlerin de yaşandığı MYK'dan çıkan bazı isimler partililerin tepkisini çekti. Önce İstanbul ardından da Ankara’dan gelen iki ayrı grup, adı geçen adaylar nedeniyle tepkilerini ortaya koydular.

MYK’da, kale olarak görülen ilçelerde köklü değişiklikliklere gidilmesi yönünde karar alındı. İstanbul'da, CHP yönetimindeki 13 belediye başkanlığından 8'inin değişmesi gündemde.

Kadıköy'de Bülent Kerimoğlu, Adalar’da Atilla Aykaç, Bakırköy'de Mehmet Karlı, Avcılar’da Handan Toprak, Kartal'da Hüsnü Süslü isminde mutabık kalındı. Sarıyer, Ataşehir, Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece'de ise mevcut belediye başkanlarıyla yola devam kararı alındı.

Beyoğlu için Aylin Kotil, Şişli için İsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü aday olarak belirlendi. Beşiktaş için öne çıkan isim Mustafa Sarıgül'ün danışmanı olan Tonguç Çoban oldu. Üsküdar’da ise milletvekili İhsan Özkes isminde mutabık kalındı.

Ve ankara. Adaylık için çok sayıda ismin yarıştığı Çankaya Belediye Başkanlığı için, Çankaya'nın eski belediye başkanlarından Doğan Taşdelen'in oğlu Alper Taşdelen ismi ön plana çıktı. Yenimahalle'de mevcut belediye başkanı Fethi Yaşar’la devam kararı verildi.

İzmirde Konak Belediye Başkanlığı için Hüseyin Mutlu Akpınar ismi belirlendi. Karşıyakada, yarışa bir kadın adayın; Sema Pektaş'ın girmesi konusunda karar alındı. Buca'da, görevdeyken hayatını kaybeden eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Priştine'nin oğlu Levent Priştine ismi üzerinde mutabık kalındı.

GENEL MERKEZ ÖNÜNDE TOPLANDILAR
MYK’dan çıkan bu kararlar üzerine, genel merkez önünde iki ayrı grup toplandı. İstanbul’dan üç otobüsle gelen partililer, Sancaktepe’de ilk sırada yer aday yerine 3. sıradaki ismin adaylığını protesto etti. Akşam saatlerinde ise, Parti Meclisi’nde Çankaya için Alper Taşdelen isminin onay almasına tepki gösterenlerin protestoları vardı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, protestocu gruplarla görüştü. Yenimahalle ve Çankaya için kararın verildiğini söyleyen Oran, “Çankaya’da 30’un üzerinde aday adayı vardı. Hangisini belirlesek diğerleri tepki göstertecekti” dedi.

Oran, İstanbul ve İzmir için görüşmelerin devam ettiğini söylerken, Beşiktaş, Beyoğlu ve Kadıköy’deki tartışılan isimlerin Parti Meclisi’nde değişebileceği kaydediliyor.

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.