Ceset torbası verip 'siz indirin' dediler! Koronavirüsten ölen yaşlı adamın cenazesi 6 saat sonra alındı

İstanbul Kadıköy'de göre 87 yaşındaki bir kişi Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Evdeki diğer yakınları da koronavirüs olduğundan dolayı, aile bireyleri gelip cenazeyi teslim alamadı. Mezarlıklar müdürlüğüne haber veren aileye iddiaya göre mezarlıklar müdürlüğü ekipleri tarafından ceset torbası verildi ve 'Cenazeyi siz indireceksiniz' denildi. Bu talebi kabul etmeyen aile fertlerinin aktardığına göre yaşlı adamın cenazesi ancak 6 saat sonra özel kıyafetlerini giyen ekipler tarafından evden alındı.

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2020 12:34
Değiştirme Tarihi: 18.11.2020 12:34
Ceset torbası verip 'siz indirin' dediler! Koronavirüsten ölen yaşlı adamın cenazesi 6 saat sonra alındı

Dün, Kadıköy'de yaşanana olaya göre 87 yaşındaki Enver Ekşi, yakalandığı koronavirüse yenik düştü. Yakınları, Mezarlık İşleri Müdürlüğü'nü arayarak cenazenin alınmasını talep etti. 

Belirtilen adrese gelen görevliler iddiaya göre aile yakınları ceset torbası verip, cenazeyi evden çıkarmalarını söyledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Aile yakınları da, Ekşi'nin cesedinin bulunduğu evde 3 koronavirüs hastası daha olduğunu ve cenazeyi alamayacaklarını ifade etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

"BİZE SADECE CESET TORBASI VERİLDİ, SİZ İNDİRECEKSİNİZ DİYE SÖYLENDİ"

Enver Ekşi'nin torunu Reyhan Turanlı, "Annemler bu apartmanda oturuyorlar. Hepsi kovid hastası, dedem bu sabah vefat etti. Cenazeyi biz dışarı çıkaramıyoruz. Belediyeyi aradık, cenaze nakil aracı geldi. Bize sadece ceset torbası verildi, 'siz indireceksiniz' diye söylendi ama biz bu riske giremiyoruz. Sosyal mesafe deniliyor, uzak durmamız gerektiği söyleniyor. 4 hastamız vardı, dedem vefat etti. Annem, anneannem ve kardeşim şu anda yukarıdalar. Çıkamıyoruz, ilgilenemiyoruz. Acımız büyük. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Herkes Kovidli, biz de Kovid olabiliriz yukarı çıkarsak. Cenazemiz 6 saattir bekliyor" dedi.