Cesedi bulunmuştu: 3 ay önce evlenen Beyza Nur'un ölümünde şok iddia

İzmit'te 3 ay önce evlenen ve evde ölü bulunan 22 yaşındaki Beyza Nur Özel Fidan, son yolculuğuna uğurlandı. Acılı baba Hasbi Özel ise, savcılık ifadesinde şaşırtan bir iddiada bulundu. Kızının cinayet kurban gittiğini öne süren baba, “Damadımın önceki evliliğinde de eşine şiddet uyguladığını biliyoruz. Kızımın intihar ettiğini düşünmüyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 15:42
Değiştirme Tarihi: 22.03.2021 15:42
Cesedi bulunmuştu: 3 ay önce evlenen Beyza Nur'un ölümünde şok iddia

İzmit'in Alikahya Mahallesi'nde yaşayan Ö.F., önceki gün 112 Acil'i arayarak eşinin yatak odasında hareketsiz yattığını söyledi. İhbar sonrası belirtilen adrese gelen sağlık ekipleri Beyza Nur Özel Fidan'ın öldüğünü belirledi. İlk inceleme sonrası da genç kadının cansız bedeni otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ö.F. bu olay sonrası gözaltına alınırken, Beyza Nur Özel Fidan'ın cenazesi Derince Yenikent Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kızının ölümü sonrası savcılığa ifade veren baba Hasbi Özel, kızının öldürüldüğünü öne sürdü. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Özel’in, “Damadımın önceki evliliğinde de eşine şiddet uyguladığını biliyoruz. Kızım, eşiyle kaçarak evlendiği için aramız bozuktu, pek fazla görüşmezdik. Ben kızımın eşi Ö.F.’den şikayetçiyim, çünkü ben kızımın intihar ettiğini düşünmüyorum. Bu olayın Ö.F. tarafından gerçekleştirilen bir cinayet olduğunu düşünüyorum. Olayın araştırılmasını istiyorum” dediği belirtildi.

Kaynak: DHA