Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Cenazede kahreden sözler!

Cenazede kahreden sözler!

İstanbul Çengelköy'de 17 yıllık eşi 43 yaşındaki Tahir Kart tarafından öldürülüp cesedi 52 parçaya ayrılarak çöp konteynerine atılan 42 yaşındaki Kübra Kart, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Cemaller Köyü'nde gözyaşları arasında tabutuyla toprağa veril

20.02.2015 13:12

İstanbul Çengelköy'de 17 yıllık eşi 43 yaşındaki Tahir Kart tarafından öldürülüp cesedi 52 parçaya ayrılarak çöp konteynerine atılan 42 yaşındaki Kübra Kart, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Cemaller Köyü'nde gözyaşları arasında tabutuyla toprağa verildi.Talihsiz kadının ağabeyi "Buzdolabındaki etler incelensin" dedi.Kübra Kart'ın canezesi dün gece köye getirildi. Yakınları, yolun karla kaplı olması nedeniyle köy yolu ayrımında cenaze aracından cenazeyi alıp zincir taktıkları Otomobilin bagajına koydu. Cenaze, otomobil bagajında köye getirildi ve cami morguna konuldu. Kardeşinin cenazesini morga koyan Hüseyin Efe, "Kız kardeşimizi 17 yıl önce gelinliği ve duvağıyla teslim etmiştik. Bunlar da bize 17 yıl sonra tabutu ile teslim ettiler. Artık sözün bittiği yerdeyiz" dedi.

Gelinliği ile çıktığı baba evindeKübra Kart'ın cenazesi, Sabah cami morgundan alınıp 17 yıl önce gelinliği ile çıktığı baba evine götürüldü. Evin önünde Kuran-ı Kerim okunurken annesi 69 yaşındaki Ayşe Efe, yengesi Cemile Efe ve diğer yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Ayşe Efe, "Kızım beni bırakıp nereye gidiyorsun?" diyerek ağlarken, Cemile Efe de "Nasıl kıydı sana?" diyerek gözyaşı döktü.Daha sonra evin önünde cenaze namazı kılındı. Ayşe Efe, cenaze namazı sırasında da yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi. Cenaze namazının ardından Kübra Kart'ın cenazesi omuzlara alınarak mezarlığa götürüldü. Cemile Efe, görümcesini el sallayarak uğurladı. Kübra Kart'ın cenazesi, parçalara ayrıldığı için tabutuyla birlikte toprağa verildi. Annesinin yanında bıçak çekmişKübra Kart'ın, 17 yıl önce komşu köy Olukyanı'ndan evlendiği Tahir Kart'ın babasının kasap olduğu, Tahir Kart'ın da uzun yıllar babasının kasap dükkanında çalıştığı öğrenildi. Evlendikten yaklaşık 2.5 yıl sonra İstanbul'a taşınan çiftin bir süre kapıcılık yaptığı, daha sonra Tahir Kart'ın bir marketin deposunda çalışmaya başladığı belirtildi.Tahir Kart'ın, yaklaşık 2 yıl önce evlerine gelen kayınvalidesi Ayşe Efe'nin yanında eşine bıçak çektiği ve ölümle tehdit ettiği ileri sürüldü. Yakınları, Kübra Kart'ın, eşinin tehditlerinden korkarak polise gidemediğini söyledi. "Buzdolabındaki etler incelensin"Kübra Kart'ın ağabeyi Hüseyin Efe, Tahir Kart'ın katlimı gerçekleştirdiği evinde buzdolabında et parçaları olduğunu öğrendiklerini belirterek, şöyle dedi:"Buzdolabı tamamen et doluymuş. Etlerin kardeşimize ait olabileceği söylendi. Bilmiyoruz. Ama o cani kardeşimizi katlettikten sonra başına oturup saatlerce hayvan doğruyormuş gibi dilim dilim ediyorsa, o buzdolabındaki etlerin de incelenmesini isteriz. 52 parçaya bölünmüş diye bilgi aldık. Eklem yerlerinden, kollarından kesmiş. Kolları tamamen kesip bacaklarını ayırıp vücudunu tamamen kesiyor. Ayrıca yüzüne de çizikler atıyor. Bu kadar vahşice öldürmüş. O yüzden kardeşimizin yüzüne bakamadık. Biz kardeşimizi güzel yüzü ile hatırlamak istiyoruz." Komşularına tepki gösterdiAğabeyi Şahin Efe'nin, Tahir Kart yakalandıktan sonra eve gittiğini ve yukarıya çıkıp komşuları ile görüştüğünü anlatan Hüseyin Efe, şöyle dedi:"Komşuları, 'Hoşgeldin oğlum, geç kaldınız. Siz neredesiniz, çok geç kaldınız. 3-4 akşamdır burada çok feci kavga sesleri geldi' demişler. Bunu söyleyen komşuları. Biz Türk milleti olarak böyleyiz. 'Bize dokunmayan yılan bin yaşasın' hesabıyla hareket ederiz."Tahir Kart'ın cesedi yok etmek için yakınlarından yardım aldığını ileri süren Hüseyin Efe, kardeşinin muska yazdırdığı iddiasıyla ilgili ise "Kardeşimiz onunla ilgili bir şey söylemedi, bilmiyoruz. Ancak biz bu olayın peşini bırakmayacağız. O caninin en ağır cezayı alması için mücadele edeceğiz" diye konuştu.
Yorumlar | 0
üye profil