Cem Yılmaz, Şener Şen ve Ezgi Mola'dan aşı çağrısı

Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında yürütülen aşılama kampanyası için sanatçılar Cem Yılmaz, Şener Şen, Haluk Bilginer, Mehmet Öz ve Ezgi Mola'nın yer aldığı kamu spotları hazırlandı.

Yayınlanma Tarihi: 23.06.2021 19:16
Değiştirme Tarihi: 23.06.2021 19:16
Cem Yılmaz, Şener Şen ve Ezgi Mola'dan aşı çağrısı

Covid-19 aşılamasının yaygınlaşması için ünlü isimler de elini taşın altına koydu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, "Kolları sıvıyoruz" sloganıyla yürütülen Covid-19 aşılama kampanyası kapsamında hazırlanan, Cem Yılmaz, Şener Şen ve Ezgi Mola'nın vatandaşları aşı olmaya çağırdığı kamu spotunu paylaştı.

"Şakası yok ama çaresi var" diyen Cem Yılmaz, “Sağlıklı günlerimize geri dönebilmek için lütfen aşılarımızı olalım" çağrısında bulundu.

Şener Şen, spotta "Sinemalarda, konserlerde, tiyatrolarda yeniden buluşmamız için, normal hayatımıza geri dönmemiz için siz de mutlaka aşınızı yaptırın" ifadesini kullandı.

Ezgi Mola da vatandaşlara "Bu kadarı ancak filmlerde olur dediğimiz birçok şeyi pandemi döneminde yaşadık. Ancak filmin sonunu değiştirmek bizim elimizde. Aşımızı olalım, hayatımıza kaldığımız yerden sağlıkla devam edelim" diye seslendi.

Videolarda ayrıca "Hepimiz biliyoruz ki salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu, dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Tedbirler ve aşıyla Covid-19'u aşıyoruz. Sağlığımız için kolları sıvıyoruz" ifadeleri yer aldı.

Haluk Bilginer de, “Aşıyla pandemi son bulacak, perdelerimiz yine açılacak. Bugün alkışlar bize değil, hepimizin sağlığını koruyarak aşı olanlara…”  sözleriyle vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Kamu spotlarının televizyon kanallarında da gösterileceği öğrenildi.