Cebrail Çelebi: Oyuncu olmak isteyenlerin bu alanı sevmesi gerekiyor

Oyunculuk ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan ve oyuncu olmak isteyenlere çeşitli tavsiyelerde bulunan Cebrail Çelebi, “Oyuncu olmak isteyenlerin bu alanı çok sevmesi gerekiyor. Çünkü oyunculuk da diğer meslekler gibi. Bir mesleği çok sevdiğinizde, kendinizi geliştirebilmek adına yoğun çalışmalar da sergileyebilir, daha da profesyonel adımlar atabilirsiniz.” ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 19.03.2022 20:47
Değiştirme Tarihi: 19.03.2022 20:47
Cebrail Çelebi: Oyuncu olmak isteyenlerin bu alanı sevmesi gerekiyor

Oyunculuğu sevdiğini, kendisini bu alanda daha da geliştirmek ve çok özel projeler içerisinde yer almak istediğini ifade eden Cebrail Çelebi, oyuncu olmak isteyenlere çeşitli tavsiyelerde bulundu: “Birçok kişi, iyi bir oyuncu olmak için neler yapmam gerekiyor gibi bir soru yöneltiyor. Öncelikle belirtmem gerekir ki oyunculukta eğitim oldukça önemli. Oyunculuğun inceliklerini öğrenmeniz, kendinizi daha da geliştirmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yeteneğinizin olup olmaması da önemli bir husus. Bu ikisi bir araya geldiğinde başarılı bir oyuncu olabilirsiniz.”

Yaptığınız İşi Çok Sevdiğinizde Kendinizi Daha da Geliştirme Fırsatı Yakalıyorsunuz

Bir mesleği sevmenin, o alanda başarı için temel unsur olduğunu ifade eden Cebrail Çelebi, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Oyuncu olmak isteyenlerin temel olarak oyunculuğu sevmesi gerektiğini söyleyebilirim. Çünkü her mesleğin büyük zorlukları var ve bu zorluklara ancak mesleği severek katlanabilirsiniz. Oyunculuğu çok seviyorum, bu nedenle yoğun çalışmalardan kesinlikle rahatsız olmuyorum.”

Oyunculukta Yaratıcılık ve Özgünlük Çok Önemli

Oyunculukta çok önemli ögelerin bulunduğunu, bu ögeler arasında yaratıcılık ve özgünlük bulunduğunu ifade eden Cebrail Çelebi, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Oyunculukta yaratıcılık, farklı ve dikkat çeken işlerin yapılmasını sağlıyor. Yaratıcılık, olaylara farklı pencerelerden bakmanızı ve rolünüzü çeşitlendirmenizi mümkün kılıyor.” 

Birçok Projede Yer Almak ve Tecrübe Kazanmak İstiyorum

“Oyunculuğu çok seviyorum, bu nedenle birçok farklı projede yer almak ve tecrübe kazanmak istiyorum. Bu nedenle açıkçası küçük büyük projelerde bulunmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Şu anda farklı projeler içerisinde yer alsam da hedefim çok daha büyük. Yaratıcılığımı geliştirebileceğim ve tarzımı ortaya koyabileceğim projelerde bulunmak, çalışmalarımı çok daha profesyonel bir zeminde sürdürmemi sağlayacak. Bu nedenle sektörel gelişmeleri yakından takip ettiğimi ve çeşitli eğitimler alarak oyunculuk alanında kendimi geliştirmek istediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.”

İlgili Sayfalar: Playlist