Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Çarşaflı soyguncunun kimliği şoke etti!

Çarşaflı soyguncunun kimliği şoke etti!

Kocaeli'de banka şubesine girerek çalışanları ve müşterileri rehin alan soyguncunun kimliği şaşırttı.

15.12.2015 12:10

Kocaeli’nde geçtiğimiz kasım ayında Gölcük'te bir banka şubesine girerek, banka çalışanlarını ve müşterileri rehin alan soyguncu 6 saatlik operasyon sonucu yaralı olarak ele geçirilmişti. Çarşaflı soyguncunun Donanma Komutanlığı’nda mühimmat deposunda çalıştığı ortaya çıktı.

Soygun soruşturması çok yönlü sürdürülürken, olayın örgüt bağlantılı olduğuna dair bulguya ulaşılmadığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında bankada rehin alınanların ifadesi tamamlandı.

Olayda 7 kurşun alan soyguncu İ.İ.’nin bir aydır yoğun bakımdan çıkamadığı, şuurunun kapalı olduğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Eşinden ayrı yaşayan soyguncu İ.İ’nin maddi durumunun iyi olduğu tespit edildi.

Soyguncu bankaya girip 800 bin lira para istemişti. Donanma Komutanlığı’nda mühimmat deposunda çalışan İ.İ.’nin olayda kullandığı bomba düzenekleri ve silahın kriminal raporlarının çıkması bekleniyor.

Öte yandan soyguncu İ.İ.’nin bankaya 500 metre ilerde bulunan E-130 devlet karayolu üzerinde bir araçtan inerek bankaya yürüyerek geldiği belirlendi.

Olay nasıl gerçekleşti?

Banka şubesine çarşaflı şekilde giren soyguncu İ.İ. bankadaki güvenlik görevlisini elindeki silahla etkisiz hale getirerek silahını almıştı. Üzerindeki bomba düzeneğini 'patlatırım' diye banka müşteri ve görevlilerini rehin almıştı. Rehine alanlardan 4 kişi camdan atlayarak kaçarken 4 rehine ise 6,5 saat sonra yapılan operasyonla kurtarılmıştı. (Vatan)

Yorumlar | 0
üye profil