Cansız bedeni folyoya sarılıp kurye ile gönderilmişti: Mervenur Polat gözyaşlarıyla toprağa verildi

4.5 aydır kayıp olarak aranan 20 yaşındaki Mervenur Polat'ın cinayete kurban gittiği ortaya çıkmıştı. Türkiye'nin kanını donduran bu olayda, Mervenur Polat'ın cansız bedeni önceki gün, bir binanın çatısında folyoya sarılı halde bulunmuştu. Arkadaşı C.A.,'nın birlikte uyuşturucu aldığı Mervenur Polat'ın öldüğünü görüp cesedini folyoya sarıp motosikletli kurye ile arkadaşı aracılığıyla babasının oturduğu binanın asansör dairesine bıraktığı belirlenmişti. 20 yaşında hayata gözlerini yuman Mervenur, memleketi Kayseri'de gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Acılı anne Güler Polat, kızının mezar taşını öperek gözyaşı döktü.

Yayınlanma Tarihi: 09.03.2021 13:28
Değiştirme Tarihi: 09.03.2021 13:28
Cansız bedeni folyoya sarılıp kurye ile gönderilmişti: Mervenur Polat gözyaşlarıyla toprağa verildi

Geçen yıl 19 Ekim'de arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek evden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan 1 çocuk annesi Mervenur Polat'ın önceki gün Muratpaşa ilçesindeki evin çatısında folyoya sarılı cesedi bulundu.

Polisin yaptığı araştırmada Mervenur Polat ile arkadaşı C.A.'nın Muratpaşa ilçesi, Sinan Mahallesi'nde bir evde uyuşturucu madde aldığı, sabah uyandığında Mervenur Polat'ın öldüğünü fark eden C.A.'nın cesedi folyo ile sarıp paket haline getirdikten sonra motosikletli kurye S.G. adlı arkadaşını aradığı belirlendi.

Haber ile ilgili metin girin!.

S.G.'nin, folyoya sarılı cesedi Güllük Caddesi'nde C.A.'nın babasının oturduğu binanın çatı katındaki asansör dairesine bıraktığı ortaya çıktı. Uyuşturucu madde kullandığı için 40 kiloya kadar düştüğü belirtilen Mervenur Polat'ın cesedinin büyük bölümünün çürüdüğü belirlendi. Olayla ilgili C.A.'nın yanı sıra F.T., İ.H., Ş.A.K., G.H. ve S.G. gözaltına alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAYSERİ'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Mervenur Polat'ın cenazesi ise Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından Kayseri’ye getirildi. Kayseri'de Erkilet Bülbülpınarı Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazına baba Atilla, anne Güler Polat ve yakınları katıldı. Cenazede gözyaşı döken anne Güler Polat, yakınları tarafından sakinleştirildi. Mervenur Polat'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Güler Polat, kızının mezar taşını öperek gözyaşı döktü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: DHA