Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Canlı bombayı vuran polis memurundan haber var

Kalleş saldırıda canlı bombayı vurup vatandaşları taramasını engelleyen havalimanı polisinin yaralı olduğu belirtiliyor. Teröristin geçişini engellediği belirtilen Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu ise şehit oldu.

29.06.2016 12:52

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün akşamyaşanan terörist saldırıda bir havalimanı polisi vatandaşlara ateş açan teröristi vurmuştu. Canlıbombayı yaralayıp vatandaşları taramasının önüne geçen polis memurunun yaralı olduğu öğrenildi.

Teröristi engelleyen gümrük muhafaza memuru şehit oldu

Atatürk Havalimanı’nda dün akşam yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren isimlerden biri de Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu… Gümrük kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Sakaroğlu silahlı teröriste ilk müdahale eden isimlerdendi. Adının yazılmasını istemeyen kaynak “Saldırgan, ilk kontrolün olduğu noktadan geçiyor. Ve elinde silahla taraya taraya gidiyor. O sırada, Umut, terörist ile karşı karşıya geliyor. Umut da silahlıydı. Ve saldırgana müdahale ettiğini değerlendiriyoruz. O müdahale sonrası saldırgan üzerindeki bombayı patlıyor. Patlama, gelen yolcuları bekleyen kişilerin olduğu alana çok yakın. Maalesef Umut Sakaroğlu da o anda şehit oldu. Eğer Umut’un o müdahalesi olmasaydı, can kaybı daha fazla olabilecekti” dedi. Üç yıldır İstanbul’da Gümrük Muhafaza Memuru olarak görev yapan Sakaroğlu’nun cenazesi bugün İstanbul AHL’de düzenlenecek tören sonrası memleketi Hatay’a gönderilecek.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil