Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Canlı bombanın kimliğini ortaya çıkaran o delil

Sultanahmet'te bomba patlatarak bir çok insanın ölümüne neden olan canlı bombanın kimliğini, patlamanın olduğu yerde bulunan bir detay ele verdi.

13.01.2016 13:35

Sultanahmet’te 10 kişinin ölümü, 15 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan katliam saldırısını gerçekleştiren teröristin kimliği kopan parmağından alınan parmak iziyle belirlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, patlamanın olduğu yerde yaptıkları çalışma sırasında elde edilen deliller arasında yerde bulunan parmak parçası canlı bombanın kimliğinin belirlenmesini sağladı.

1 hafta önce parmak izi verdi

Yapılan incelemede Suriye’den Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra 5 Ocak Salı günü sığınmacı olarak Zeytinburnu Göç İdaresi Başkanlığı’na yanında 4 kişiyle giderek parmak izi veren 1988 Suudi arabistan doğumlu Nabil Fadlı’ya ait olduğu tespit edildi.

Verdiği adreste birkaç gün kalıp sır oldu

Emniyet yetkilileri, canlı bomba Fadlı’nın daha önceden hiç kaydının bulunmadığını belirterek, Fadlı’nın sığınmacı olarak yaşayacağını belirttiği adreste sadece birkaç gün kaldıktan sonra ayrıldığını belirledi. İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri canlı bomba Fadli’ye yardım eden kişileri ve sığınmacı talebi sırasında yanında bulunan kişilerin yakalanması için çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Yorumlar | 0
üye profil