Canice katledilen Pınar Gültekin'in babasından yürek yakan sözler: Hiçbir kimse Pınar gibi öldürülmesin

Muğla'da 32 yaşındaki bar işletmecisi Cemal Metin Avcı tarafından canice katledilen 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in babası Sadık Gültekin'den yürek yakan açıklamalar geldi. 'Kızım öldü, öldürüldü, katledildi, yakıldı, beton döküldü' diyen Sadık Gültekin,  "Hiçbir kimse Pınar gibi öldürülmesin. Hiçbir kadın katledilmesin, hep beraber bu şiddete 'Dur' diyelim." dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2020 16:02
Değiştirme Tarihi: 25.11.2020 16:02
Canice katledilen Pınar Gültekin'in babasından yürek yakan sözler: Hiçbir kimse Pınar gibi öldürülmesin

16 Temmuz günü kaybolan Pınar Gültekin'in, bar işletmecisi Cemal Metin Avcı tarafından boğularak öldürüldüğü, cesedinin ise bağ evindeki varile konulup yakıldığı ve üzerine de beton döküldüğü ortaya çıkmıştı. Türkiye'de infial yaratan cinayet sonrası Cemal Metin Avcı, çıkarıldığı mahkemece 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek' suçundan tutuklanmıştı.

Muğla Jandarma Komutanlığı ve Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, yaklaşık 3 ay süren çalışma sonunda, HTS kayıtlarından, tutuklu şüpheli Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın telefon sinyallerinden, ağabeyiyle aynı zamanda bağ evinde olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan Mertcan Avcı, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yürütülen soruşturmanın ardından evli ve 1 çocuk babası Cemal Metin Avcı hakkında 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede kardeş Mertcan Avcı hakkında da 'yardım ve yataklık' suçundan 5 yıl hapis cezası talep edildi. İddianame, Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Tutuklu 2 kardeşin yargılamaları sürüyor.

Kızı vahşice öldürülen Sadık Gültekin, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, DHA'ya konuştu. Bütün kadınlara yapılan şiddeti kınadığını belirten Gültekin, "Kızım öldü, öldürüldü, katledildi, yakıldı, beton döküldü. İftiralar atıldı. Hiçbir kimse Pınar gibi öldürülmesin. Hiçbir kadın katledilmesin, hep beraber bu şiddete 'Dur' diyelim. Buradan Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın Adalet Bakanıma seslenmek istiyorum. Bu canilere en ağır cezanın verilmesini istiyorum. Bu canilerin dışarıda yaşama hakkı olmadığını düşünüyorum" dedi.

Kaynak: DHA

Etiketler: pınar gültekin