Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri! 18 mart Çanakkale Zaferi

Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri! 18 mart Çanakkale Zaferi
Yayınlanma Tarihi: 17.03.2019 19:47 | Değiştirme Tarihi: 17.03.2019 19:50

18 mart Çanakkale Zaferi, 18 mart 2019 Pazartesi günü kutlanacak. Bu anlamlı günde en güzel, en yeni ve özel Çanakkale Zaferi mesajları ve sözlerini sizin için derledik.

2019 Çanakkale Zaferi mesaj ve sözlerine yoğun ilgi gösteriliyor. Çanakkale  Zaferi 18 mart Pazartesi günü kutlanacak. Peki, Çanakkale Zaferi’nin kaçıncı yılı kutlanacak? Çanakkale Zaferi’nin kaçıncı yılının kutlandığını haberimizden öğrenebileceğiniz gibi en güzel en anlamlı Çanakkale Zaferi mesajları ve sözlerini sizin için derledik.

Her yıl 18 mart günü Çanakkale Zaferi kutlanıyor. Peki bu yıl Çanakkale Zaferi’nin kaçıncı yıl dönümü? Çanakkale Savaşı’nın kaçıncı yılı kutlanıyor? Sorusu merak edilen konulardan biri oldu. Çanakkale Zaferi’nin bu yıl 104. Yılı kutlanıyor. 18 mart 2019 pazartesiye geliyor ve tüm yurtta Çanakkale Zaferi kutlanıyor.

İşte sizin için seçtiğimiz Çanakkale Zaferi Mesajları ve sözleri 

"Çanakkale, vatan savunmasının akıl ve iman gücüyle destana dönüştüğü, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı, bizim ve dünya için en önemli savaşlardan biridir. 18 Mart Çanakkale Deniz zaferimiz kutlu olsun. Şehitlerimizin mekânları cennet olsun…

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Zaferiniz kutlu olsun…

Bu mukaddes güzel yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

Bu topraklarımızı vatan yapan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Bugün, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününü idrak etmekteyiz.

Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler. Saygı ve minnetle şehitlerimizi anıyoruz.

Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.”