Çanakkale Gelibolu'daki yangından üzücü görüntüler: Mahsulleri yanan köylüler resmen yıkıldı

Çanakkale Gelibolu'da çıkan yangın 19 saatte kontrol altına alındı. Yangında tarlaları zarar gören bölge vatandaşı, mahsullerinin yangında yok olduğunu görünce büyük üzüntü yaşadı, deyim yerindeyse arazinin ortasında çöküp kaldılar. 

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2020 13:34
Değiştirme Tarihi: 07.07.2020 13:34
Çanakkale Gelibolu'daki yangından üzücü görüntüler: Mahsulleri yanan köylüler resmen yıkıldı

Çanakkale Gelibolu'da dün öğleden sonra 15.00 sıralarında çıkan yangın, yoğun uğraşların sonucu 19 saatin ardından bugün 10.00 sıralarında kontrol altına alındı. 

Yangında ormanlık alanlar büyük zarar görürken, alevlerin ortasında kalan köylülerin ekili arazileri de hasat öncesi kül oldu. Sabah saatlerinin ilk ışıklarıyla bilanço ortaya yavaş yavaş çıkarken, tarlası zarar gören köylüler büyük üzüntü yaşandı. 

Buğday tarlasının yandığını söyleyen Fatma Gülen isimli Kumköy sakini, gözyaşlarına engel olamadı. Fatma Gülen "Yangın buğday tarlamızı yaktı, çok üzgünüm. Çok kötü oldu. Yapacak bir şey yok. Yanan tarlamızın sigortası da yoktu. Allah'a şükür canımıza bir şey olmadı. Buğday tarlamızdan rekor verim bekliyorduk. Emeklerimize yazık oldu" dedi.

Daha önce böyle dağınık yangın görmedik diyen 78 yaşındaki Osman Taş ise, önceki yangınlara benzemediğini, bu kadar zararı daha önce yaşamadıklarını belirtti. 

Kaynak: DHA