Çanakkale'de yeni doğan bebeğini çöpe atan annenin görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika... Çanakkale Kepez'de yeni doğan bebeğin çöpe atılmasına dair kamera görüntüleri ortaya çıktı. Şoke eden son dakika olayıyla ilgili 22 yaşındaki Ezgi Ç. ile erkek arkadaşı Mustafa P. gözaltına alınmıştı... Öte yandan olayla ilgili şoke eden başka ayrıntılar da var... 22 yaşındaki Ezgi Ç.'nin 2 yıl önce Mustafa P. ile ilişki yaşamaya başladığı, hamile olduğunu anladıktan sonra da Mustafa P.'nin 'Doktora gidelim' teklifini 'Ben hallederim' diyerek reddettiği ve hastaneye gitmeyip evlerinin tuvaletinde doğum yaptığı öğrenildi. Ezgi Ç.'nin bebeği tuvalet kağıdına sardıktan sonra poşete koyduğu ve çöp konteynerine attığı bildirildi. İşte yürek sızlatan o olayın görüntüleri...

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2020 11:47
Değiştirme Tarihi: 23.12.2020 11:47

Son dakika haberi... Dün akşam saat 20.00 sıralarında Çanakkale Kepez, 75'nci Yıl Sokak'ta konteynerlerden atık toplayan 2 kadın, dünyaya yeni gelmiş bir erkek buldu. Polise ve sağlık ekiplerine haber verilmesi üzerine göbek bağı hala üzerinde olan bebek ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarından bebeğini ölüme terk eden annenin E.Ç. olduğunu tespit etti. Asayiş Şube Müdürlüğü cinayet masası ekipleri, kasten öldürme şüphelisi olarak E.Ç. ile evlilik dışı çocuğun babası olduğu belirtilen M.P.'yi gözaltına aldı. E.Ç.'nin ifadesi doğrultusunda, annesi D.Ç. (44) ile baba A.Ç. (47) de evdeki suç delillerini yok etmek suçlamasıyla gözaltına alındı. E.Ç.'nin polisteki ilk ifadesinde, olayı son ana kadar ailesinden gizlediği ve çocuğunu evde tuvalette dünyaya getirdiğini söylediği bildirildi.

Şüphelilerin emniyetteki sorgularının sürdüğü bildirildi.

ANNE HEMŞİRELİK MEZUNU

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde, ailesiyle birlikte yaşadığı evlerinin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeği çöp konteynerine atarak ölüme terk eden Ezgi Ç.'nin, Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olduğu ortaya çıktı. Mustafa P. ile 2 yıl önce ilişki yaşamaya başladığı belirtilen Ezgi Ç.'nin ifadesinde, hamile olduğunu anladıktan sonra erkek arkadaşının 'Doktora gidelim' teklifini 'Ben hallederim' diyerek reddettiğini, hamilelik süresince hiç hastaneye gitmediğini ve evlerinin tuvaletinde doğum yatıktan sonra bebeği tuvalet kağıdına sarıp, poşete koyarak çöp konteynerine attığını anlattığı bildirildi. Ezgi Ç.'nin ayrıca bebeği ölü doğduğunu sanarak çöpe attığını öne sürdüğü ifade edildi.

ÇÖPE ATMAYA GİDERKEN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Bu arada Ezgi Ç.'nin bebeği, evine yaklaşık 200 metre mesafede olan çöp konteynerine atmaya giderken, görüntüleri ortaya çıktı. Oturduğu binanın ve bölgedeki bir başka apartmanın güvenlik kamerası kayıtlarında Ezgi Ç.'nin içinde bebeğinin bulunduğu poşetle apartmandan çıkıp yürüdüğü görüldü. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Kaynak: DHA
 

İlgili Sayfalar: Playlist