Çanakkale'de şoke eden görüntü! Gölet çekilince kafatası ve kemikler ortaya çıktı...

Çanakkale'de korkutan görüntüler ortaya çıktı. Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Akyaprak köyündeki sulama göletinde yaşanan pompa arızası sonrası suların bir kısmı çekilince ortaya kafatası ve kemikler çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 18:07
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 18:07
Çanakkale'de şoke eden görüntü! Gölet çekilince kafatası ve kemikler ortaya çıktı...

Çanakkale'nin Biga ilçesinde bulunan gölet havzasında, pompa arızası nedeniyle suların bir kısmı çekilde ve ortaya oldukça korkunç görüntüler çıktı. Suların çekilmesiyle birlikte göletin içinden kemik ve kafatasları çıktı.

Biga ilçesine bağlı Akyaprak köyünde çobanlık yapan Hayrettin Yaşar, geçen pazartesi günü koyunlarını otlatırken bölgede kafatası ve kemiklere rastladı. Çoban Yaşar, durumu, köy muhtarı Rıdvan Yaşar'a bildirdi. Olay yerine gelen Yaşar da jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, güvenlik önlemi alarak araştırma yaptı. Daha sonra kafatasları ile kemikler incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 

GÖLETİN ALTINDA ESKİ BİR MEZARLIK OLABİLİR

Pompanın arıza yapması sonucu onarım için göletteki suyun yüzde 90’ı boşaltılırken, gölet havzasında başka kafatası ya da kemik olup, olmadığı araştırılacak. Çoban Hayrettin Yaşar, 81 yaşındaki babası Mehmet Yaşar'ın, göletin altında eski bir mezarlık olabileceğinden bahsettiğini söyledi.