Çanakkale'de feribot karaya oturdu! Bölgeye kurtarma botu sevk edildi

Çanakkale'de feribot karaya oturdu! Bölgeye kurtarma botu sevk edildi
Yayınlanma Tarihi: 27.02.2020 15:11
Değiştirme Tarihi: 27.02.2020 15:11

Lodos fırtınası Çanakkale Boğazı'nda etkili olmaya devam ediyor. Fırtına nedeniyle bir feribot, iskeleden ayrılmasından kısa süre sonra karaya oturdu. Bölgeye kurtarma için bot sevk edilirken, feribotun içinde çok sayıda araç ve yolcuğunun da olduğu belirtildi. 

Özel bir şirkete ait olan yolcu ve araç taşımacılığı yapan 'Aydın Kaptan-2' isimli feribot, Gelibolu'ya gitmek üzere saat 12.00'de Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesi iskelesinden hareket etti.

Bölgede şiddetli lodos nedeniyle feribot sürüklenip iskelenin yaklaşık 10 metre açığında bulunan ve deniz içerisinde 'topuk' diye tabir edilen kum birikintisinin oluştuğu bölgede karaya oturdu. İçerisinde araçlar ve yolcuların bulunduğu feribotun yanına Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait hızlı kurtarma botu sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

SEFERLERDE YENİ İPTALLER

Ege Denizi'nin kuzeyinde etkili olan fırtına nedeniyle Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerinden 4'ü daha iptal edildi.

Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında hizmet veren GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamada, saat 14.00'teki Bozcaada-Geyikli ve 15.00'teki Geyikli-Bozcaada seferlerinin gerçekleştirilemeyeceği duyuruldu.

Açıklamada, Gökçeada'dan Kabatepe'ye saat 18.00 ve Kabatepe'den Gökçeada'ya saat 20.00 seferinin de aynı gerekçeyle iptal edildiği bildirildi. Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli hatlarında bugün yapılması planlanan karşılıklı ikişer sefer, fırtına dolayısıyla programdan kaldırıldı.

DHA