Çalışanlarını tokatladığı görüntüler ile gündeme gelen Şahin Şeker çalışanlarından şikayetçi oldu

Çalışanlarını tokatladığı görüntüler ile gündeme gelen Şahin Şeker çalışanlarından şikayetçi oldu
Yayınlanma Tarihi: 12.02.2020 19:51 | Değiştirme Tarihi: 12.02.2020 19:51

Beşiktaş’taki Dorock XL’ın mülk sahibi olan ve 4’ü çalışanı 5 kişiyi darp ettiği iddia edilen Şahin Şeker ve oğlu Doğan Şeker, kendilerine şantaj yapıldığını ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Beşiktaş’ta faaliyet gösteren Dorock XL’ın mülk sahibi Şahin Şeker hakkında 4’ü çalışanı 5 kişiyi darp ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuş ve olaydan 50 gün sonra gözaltına alınan Şeker, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan soruşturma kapsamında Şeker’in ‘basit yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 3 yıl 1 aydan 15 yıla kadar hapsi istenmişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2 Haziran günü hakim karşısına çıkacak olan Şahin Şeker, avukatı Ali Cem Alıcı aracılığıyla eski çalışanları Gaye Akıl, Münir Atamer ve Özcan Çiftçi hakkında kendisine şantaj yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Şahin Şeker bu şahısların kendisinden 3 milyon 500 bin lira istediğini iddia etti.

Savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde, müştekiler Şahin Şeker ve Doğan Şeker’in mensubu olduğu Şeker ailesinin beş nesildir Beşiktaş’ta ikamet ettiği, son üç nesildir de aynı yerde faaliyet gösterdikleri, Şahin Şeker’in uzun yıllardan beri Beşiktaş’ın sevilen ve sayılan iş insanlarından olduğu, diğer müşteki Doğan Şeker’in ise yurt dışı eğitiminin sona ermesinin ardından iş hayatına atılmak üzere Türkiye’ye dönerek, babası Şahin Şeker’e ait Beşiktaş’taki iş yerlerinin kiraya verilebileceğini öğrendikten sonra işi bilen ve sermaye ortaya koyabilecekken şüpheli Münir Atamer ile tanıştığı kaydedildi.