Çalınan dolarlarının bulunması bile sevindirmedi: Hırsızlar zararımı karşılasın

Diyarbakır'da bir vatandaşın 17 Aralık'ta çalınan 10 bin doları, dün akşam zanlıların bulunmasıyla kendisine teslim edildi. Dolarları o gün bozdurmak için yanına aldığını söyleyen vatandaş, "Dolar düştü, 60 bin lira zararım var. Hırsızlar zararımı karşılasın" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2021 18:26
Değiştirme Tarihi: 22.12.2021 18:26
Çalınan dolarlarının bulunması bile sevindirmedi: Hırsızlar zararımı karşılasın

Diyarbakır’da pazarcılık yaparak geçimini sağlayan vatandaşın camide abdest aldığı sırada cebinden yankesicilik suretiyle 10 bin dolarını çalan şahıslar polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı. Zanlılar sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilirken 10 bin Amerikan doları ise vatandaşa teslim edildi.

ÖZEL EKİP KURULDU

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, yankesicilik olaylarını gerçekleştiren şüphelilerin tespitine ve yakalanmasına yönelik kapsamlı ve özverili çalışmalarda, Kayapınar ilçesinde cami içerisinde pazarcı bir esnafın abdest aldığı esnada 30 yıllık birikimi olan 10 bin dolarının yankesicilikle çaldırdığı tespit edilmesi üzerine şüphelilerin yakalanması için özel ekip kuruldu.

2 HIRSIZIN TOPLAM 38 SUÇ KAYDI VAR

Polis ekipleri tarafından 42 Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) kamera, 19 iş yeri ve şüphelilerin bindiği belediye otobüsüne ait görüntünün titizlikle incelenmesi sonucu toplam 24 suç kaydı bulunan C.E. ile 14 suç kaydı bulunan N.E., olduğu tespit edilmesiyle operasyon düzenlendi.

Polis ekipleri tarafından yapılan operasyondan şüpheliler, 10 bin Amerikan doları ile birlikte yakalanarak Emniyet Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinden ardından sevk edildikleri Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığınca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Playlist