Büyükçekmece'de 2 gün üst üste boz ayı görüldü! Vatandaş panikte!

İstanbul Büyükçekmece’de 2 gün üst üste boz ayı görüldü. Vatandaşları korkutan olayda, arama çalışmaları sonucu söz konusu ayı bulunamadı. 

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 11:14
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 11:14
Büyükçekmece'de 2 gün üst üste boz ayı görüldü! Vatandaş panikte!

Büyükçekmece Cumhuriyet Mahallesi Kemerdere Vadisi mevkiinde 2 gün üst üste görülen boz ayı paniğe neden oldu. Üniversite öğrencisi Feraye Talay, oturdukları binanın çok yakınına kadar gelen boz ayıyı cep telefonuyla görüntüledi. Hemen Büyükçekmece Belediyesi ve Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğünü aradı. Kapsamlı bir aramadan sonra boz ayı bulunamadı. Ayının zarar görmeden yakalanabilmesi için kapan da kuruldu. Ancak ayı bir daha görülmedi. Şimdilerde nesli tükenme tehdidi altında olan boz ayının Büyükçekmece’ye nasıl geldiği araştırılıyor. 

“BAŞINA BİR ŞEY GELMESİNDEN ENDİŞELENİYORUZ”

Boz ayıyı görüntüleyen Feraye Talay, şunları söyledi: “Birkaç gün önce burada bir ayıya rastladık ama gece olduğundan ayı olduğunu fark edemedik. Önce yavru köpek olduğunu düşündük. Sonraki gece tekrar geldiği zaman onu video kaydına da aldık ve ayı olduğunu o zaman fark ettik. Hemen Büyükçekmece Belediyesi’ne haber verdik. Çünkü burada birilerinin besliyor olabileceğinden şüphelendik. Zarar görmesini istemiyoruz. Büyükçekmece Belediyesi de bizi Milli Korumaya yönlendirdi. Oradan yetkililer geldi. Burada kapan kuruldu. Yaklaşık 2 gece kapan kaldı ancak ayıyı bir daha göremedik. Dediğim gibi başına bir şey gelmesinden endişeleniyoruz. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Şehir içinde ayı görmemiz bizi endişelendirdi aslında. Buradaki meyve ağaçlarına ve arı kovanlarına gelebileceğini düşündük. Bunu Büyükçekmece Belediyesi’yle paylaştığımızda Belediye başkanımız Hasan Akgün’ün de bu konuyla ilgilenmesi bizi çok memnun etti. Bu konuyu üniversiteden arkadaşlarımla da paylaştım ve yakından takip ediyoruz. Bulunduğu zaman bütün gelişmelerle yakından ilgileneceğiz."

Haber ile ilgili metin girin!.(İHA)