Büyük olay: Papa Francis'in tutuklandığı iddia ediliyor! Papa tutuklandı mı?

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francis'in gözaltına alınıp tutuklandığı iddia edildi. Yabancı haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre Papa'nın yanı sıra çok sayıda din adamının da bu operasyon kapsamında İtalyan polisi tarafından gözetim altına alındığı öne sürüldü. Konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. 

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2021 11:44
Değiştirme Tarihi: 11.01.2021 11:44
Büyük olay: Papa Francis'in tutuklandığı iddia ediliyor! Papa tutuklandı mı?

Papa tutuklandı mı? Papa gözaltına alındı mı? Pek çok kişi bu sorunun yanıtını merak ediyor. Yabancı haber kaynaklarına göre Papa Francis'in çocuk pornografisi bulundurma, insan kaçakçılığı gibi suçlardan oluşan 80 maddelik bir iddianame ile tutuklandığı öne sürülüyor. 

Ortadoğu Gazetesi'nin haberine göre, gizli yürütülen bu operasyona dair pek fazla bir bilgi bulunmuyor ve resmi bir açıklama da yok.

Öte yandan ülkenin en sert tavırlarıyla tanınan başsavcısı Giuseppe Governale, soruşturmayı yönetmek için görevlendirildi. Başsavcı, "Grubun "hafife alındığını" ve uluslar arasında çoğalma ve onlara sızma kabiliyeti nedeniyle özellikle tehlikeli olduğunu" dile getirdi.

ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

Papa tutuklandı haberlerinin yanı sıra onun öldüğüne dair haberler de yabancı kaynaklarda yer alıyor. Bilindiği üzere Papa'nın doktoru koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirmişti.