Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Burnundan çıkan doktorları bile şaşırttı

Genç adamın burun deliğinden ceviz büyüklüğünde 2 taş çıktı

14.08.2015 17:48

Bursa'da yaşayan 24 yaşındaki gencin, çocuk yaşlardan beri sol burun deliğini tümüyle dolduran iki ceviz büyüklüğünde taş çıktı.

Bursa Aritmi Sağlık Grubu Özel Aritmi İnegöl Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla 24 yaşındaki hasta, çocuk yaşlardan beri sol burun deliğini tümüyle dolduran iki ceviz büyüklüğündeki taşlardan kurtuldu.

"1 saat süren operasyonla..."

Özel Aritmi İnegöl Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Cem Hızlı, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, "Burun içi taşları tıpta çok nadir rastlanan olgulardan biridir. Hasta burun tıkanıklığı yakınmasıyla hastanemize müracaat etti. Gerekli tahlil ve tetkikleriyle teşhisi konulduktan sonra 1 saat süren operasyon ile yaklaşık 100 parçadan oluşan 6 santimetre boyuttaki taşları temizledik. Hastamızın sağlığı yerinde olup aynı gün taburcu ettik." dedi.

Bir ilk oldu

Özel Aritmi İnegöl Hastanesi'nde ilk defa yapılan ve başarıyla sonuçlanan burun taşı ameliyatı aynı zamanda İnegöl'de de bu alanda yapılmış ilk ameliyat olarak yerini alırken, dünyada da 1650 yılından beri bütün burun taşı ameliyatı olarak rapor edilmiş vaka sayısı yaklaşık 600 olduğu biliniyor.

Yorumlar | 0
üye profil