Burun ameliyatı için hastaneye yattı, 90 gündür yoğun bakımda!

Bitlis’in Tatvan ilçesinde burun ameliyatı olmak için ameliyat masasına yatan 27 yaşındaki Büşra Güntaş bir daha uyanamadı. Ameliyat öncesi verilen narkoz nedeniyle kalbi duran ve bilinci kapanan genç kız, yaklaşık 90 gündür hayat mücadelesi veriyor. 

Yayınlanma Tarihi: 18.01.2022 17:40
Değiştirme Tarihi: 18.01.2022 17:40
Burun ameliyatı için hastaneye yattı, 90 gündür yoğun bakımda!

Yaşanan olayda hastanenin ihmali olduğunu öne süren aile, avukatları aracılığıyla savcılığa suç duyusunda bulundu. İşte olayın detayları!

Tatvan ilçesinde ikamet eden 27 yaşındaki Büşra Güntaş, iddiaya göre 12 Ekim 2021 günü burun ameliyatı için ilçede bulunan Özel Tatvan Can Hastanesine başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından genç kız için operasyon planlandı. Ameliyat günü operasyon için hastaneye giden genç kızın iddiaya göre ameliyat öncesinde verilen narkoz nedeniyle kalbi durdu. Hastanede yapılan kalp masajı ile duran kalbi yeniden çalıştırılan Büşra Güntaş, ardından ambulansla Bitlis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Güntaş, burada yapılan müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul’daki bir hastaneye sevk edildi. Yaklaşık 3 aydır bilinci kapalı olan Büşra Güntaş, yoğun bakımda hayat mücadelesi veriyor. Yaşanan olayda hastanenin ihmali olduğunu öne süren aile, avukatları aracılığıyla savcılığa suç duyusunda bulundu.

“Kimsenin isteyerek birinin canına zarar vereceğini düşünmüyoruz. Lakin büyük ihmallerin olduğunu düşünüyoruz” diyen genç kızın ağabeyi Ömer Güntaş, “Kız kardeşim yaklaşık 3 ay önce Tatvan’da bulunan özel bir hastanede burun için bir operasyona girdi. Operasyonun neticesinde kalbinin durduğu söylendi. Hastamız özel hastaneden Bitlis Devlet Hastanesine sevk edildi. Bitlis Devlet Hastanesinde yaklaşık 60 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde entübe edilmiş pozisyonda hayatını idame etmeye çalıştı. Orada hayata tutundu ve yalnızca solunumu gelişti. Şu an sadece solunumu mevcut. Hastamızı Sağlık Bakanlığının yardımıyla uçak ambulans ile İstanbul’a götürebildik. 90’ıncı günün sonunda da henüz bir gelişme yok, hastamız hala aynı pozisyonda ve şuuru tamamen kapalı. Yapılacak tedavilerin hemen hemen hepsini yapmaya çalışıyoruz. Ama herhangi bir gelişme yok” dedi.

İlgili Sayfalar: Playlist