Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 MEB İOKBS sonuç tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. 5 Eylül tarihinde düzenlenen bursluluk sınavının ardından, sınava katılım sağlayan binlerce öğrenci sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan duyuru sonrasında bursluluk sınavı sonuç tarihi açıklandı. İşte 2021 İOKBS sonuç tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 27.09.2021 11:20
Değiştirme Tarihi: 27.09.2021 11:20
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 MEB İOKBS sonuç tarihi

2021 İOKBS sonuçları için tarih araştırması sürmeye devam ediyor. 5 Eylül tarihinde düzenlenen bursluluk sınavının ardından, sınava katılım sağlayan 5,6,7,8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencileri araştırmalarını sürdürüyor. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 MEB İOKBS sonuç tarihi.

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Bursluluk sınavı sonuçları 28 Eylül 2021 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

BURSLAR NE ZAMAN ÖDENECEK? 

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.

Bursluluk sınavını kazanan ancak parasız yatılılığa yerleştirilen öğrenciler, 2684 sayılı İlköğretim ve Ortaöğretimde Parasız Yatılı veya Burslu Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak Sosyal Yardımlara İlişkin Kanun’un 7 nci maddesinde belirtilen “Parasız yatılı öğrencilere ayrıca burs verilmez.” hükmü gereğince bursluluktan yararlanamaz.