Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? işte 2021 MEB İOKBS sınav sonucu tarihi

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan yüzlerce öğrenci tarafından sorgulanmaya başladı. 5 Eylül tarihinde gerçekleşen İOKBS sınavının ardından gözler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimine göre İOKBS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2021 10:27
Değiştirme Tarihi: 22.09.2021 10:27
Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? işte 2021 MEB İOKBS sınav sonucu tarihi

MEB İOKBS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak yapılan İOKBS sınavı, 5 Eylül tarihinde yapılmış ve o tarihten itibaren sonuçlar dört gözle beklenmeye başlamıştı. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? işte 2021 MEB İOKBS sınav sonucu tarihi.

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimine göre İOKBS sonuçları 28 Eylül'de ilan edilecek. Öğrenciler sonuçları http://www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

İOKBS NEDİR? 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl belirlenen tarihlerde uygulanan Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS), İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ismini aldı.