Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? MEB'den sınav tarihi açıklaması!

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, binlerce öğrencinin merakla beklediği ve araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarının katılacağı bursluluk sınavı tarihi belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 17:23
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 17:23
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? MEB'den sınav tarihi açıklaması!

Her yıl İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarının katılım sağladığı bursluluk sınavının tarihi, koronavirüs salgını nedeniyle ne zaman yapılacak merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bursluluk sınavları için tarih belirlendi. 

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Binlerce öğrencinin burs alabilmek için katılım sağlayacağı bursluluk sınavı için hazırlıklar sürmeye devam ediyor. Sınav için geri sayım sürerken, öğrenciler ise sınav tarihini merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Twitter adresinden yaptığı açıklamaya göre, "6 Haziran Cumartesi günü yapılacağı ilan edilen 2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır." denildi.