Milanlı yıldız Bursaspor'da!

Bursaspor, geçen yılın 2'nci yarısında kiralık olarak Kayseri Erciyesspor'da forma giyen İtalya'nın Milan takımının oyuncusu Bakaya Traore ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Yayınlanma Tarihi: 20.06.2014 14:56
Değiştirme Tarihi: 20.06.2014 15:12
Milanlı yıldız Bursaspor'da!

Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nde yapılan imza törenine Bursaspor Transfer Komitesi üyeleri 2'nci Başkan Hasan Gülayan, Futbol Şube Sorumlusu Teknik Asbaşkan İlyas Acar ve Altyapı ve Amatör Şubeler Sorumlusu Ali Turan katıldı. İmza töreninde konuşan 2'nci Başkan Hasan Gülayan, şöyle dedi:

"Bonservis bedelini ödemedik"

"Fransa'da futbola başlamış, daha sonra İtalya'nın Milan takımında forma giyen bir futbolcuyu kadromuza dahil ediyoruz. Bakaye Traore'nin transferi için Milan Kulübü'ne bonservis bedeli ödemeden bu transferi gerçekleştirdik. 1985 doğumlu. Teknik direktörümüz Şenol Güneş'in istediği yere bu transferi gerçekleştirdik. Bursaspor'umuza ve Bursa'ya transfer hayırlı olsun."

Traore: "büyük bir takıma geldim"

Yeni transferi Malili ön libero Bakaya Traore ise Türkçe "merhaba" diyerek başladığı konuşmasında şöyle konuştu:
"Bursaspor'a geldiğim için çok mutluyum. 3 senedir Bursaspor ile görüşmemiz oluyordu. Ancak kısmet bu yılaymış. Geçen yıl Türkiye'de futbol oynadım. Bursaspor'un nasıl büyük takım olduğunu gördüm. Ondan sonra düşünmeden yapılan teklifi kabul ettim. Fransa'da ve İtalya'da büyük takımlarda oynadım. Buradaki tecrübelerimi Bursasaspor için kullanacağım. Yönetim ve teknik direktörümüzün bana güvenmesi beni sevindirdi."

"Hedefimiz şampiyonluk"

Traore, basın mensuplarının sorularının "hedef" konusundaki sorusu üzerine şu şunları söyledi:
"Allah beni utandırmasın. Benim ve Bursaspor'un hedefleri büyük. Şampiyon olmak için buradayım. Büyük takımlarda edindiğim birikimleri değerlendirip şampiyon olmak istiyoruz. Bursaspor taraftarının muhteşem olduğunu maçlara tanık oldum. Onlara güzel günler yaşatmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. İyi bir sezon geçirip şampiyon olmayı amaçlayacağız."

"Menacerlerle görüşüyoruz"

İkinci Başkanı Hasan Gülayan, bir soru üzerine yeni sezonda kadroda düşünülmeyen Frey, Civelli, Taiwo, Pinto ve Kazım'ın menecerleriyle görüştüklerini belirtti, "Menacerleri, acele etmemek istiyor. 30 Ağustos'a kadar süremiz var. Öte yandan Şener için bize resmi bir başvuru olmadı" dedi.

Traore kimdir?

Malili olan Bakaya Traore, Fransa'nın Amiens takımında 2003-2009 yılları arasında forma giydi. 106 maçta oynayıp 14 gol attı. Daha sonra Nancy ile sözleşme yapan Traore 73 maçta 11 gol attı ve 2012 yılında İtalya'nın Milan takımına transfer oldu. 29 yaşıdaki Malili futbolcu Milan'da sadece 7 maçta oynama fırsatı buldu. Siyahi ön libero, Mali Milli Takımında da 21 maçta görev yapıp 2 gol attı.
Etiketler: bursaspor - traore - milan - transfer - spor