Seferler durdu! Gerginlik yaşandı

Seferler durdu! Gerginlik yaşandı
Yayınlanma Tarihi: 16.07.2015 20:34 | Değiştirme Tarihi: 16.07.2015 20:34

Bursa'da yaşanan metro arızası seferleri durdurdu, vatandaşlarla görevliler arasında gerginlik yaşandı.

Bursaray’da elektrik tellerini taşıyan konsolun izolatörünün kırılması seferleri durdurdu. Bayram arifesinde yolda kalan vatandaşlarla görevliler arasında gerginlik yaşandı. 

Edinilen bilgiye göre, Bursaray’ın Demirtaşpaşa metro istasyonunda elektrik tellerini taşıyan konsolun izolatörü kırıldı. Elektriğin kesilmesi sonucu bayram alışverişine çıkan vatandaşlar yollarda kaldı. Görevliler ile vatandaşlar arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Aksayan metro seferleri için Burulaş, ücretsiz otobüs tahsis etti. Kültürpark istasyonu ile kentin batısına yapılan seferlerde bir aksaklık yaşanmadı. Kültürpark ve Duaçınar istasyonunda aktarmalar yapılarak yoğunluk azaltılmaya çalışıldı. Arızanın giderilmesinin ardından seferler normale döndü. 

Burulaş Genel Müdürü Levent Fidanso, yaşanan talihsiz arızanın kısa sürede giderildiğini ifade ederek, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bölgeye birçok otobüs gönderildi. Arızanın giderilmesinin ardından seferlerimiz normale döndü. Mağduriyetten dolayı vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” dedi.