Bursa Kumla Sahili'nde vatandaşlar sosyal mesafe ve maske kuralına uymadı

Hafta sonu tatilini fırsat bilen tatilciler Bursa'da bulunan Kumla Sahili'ne akın etti. Yoğunluğun olduğu sahilde vatandaşların maskesiz ve sosyal mesafeye dikkat etmeden yakın mesafede olmaları dikkatlerden kaçmadı.

Yayınlanma Tarihi: 08.08.2020 18:16
Değiştirme Tarihi: 08.08.2020 18:16
Bursa Kumla Sahili'nde vatandaşlar sosyal mesafe ve maske kuralına uymadı

Bursa'da 33 derece sıcaklıktan bunalan vatandaşlar soluğu sahillerde aldı. Gemlik ilçesindeki Kumla Sahili’nde yoğunluk oluşurken vatandaşların sosyal mesafeyi dikkate almaması gözlerden kaçmadı.

Tatilciler, denizde birbirine yakın mesafede oyunlar oynarken, bazı vatandaşların da maskesiz ve yan yana durmaları tepkilere neden oldu. Sahildeki yoğunluk dronla havadan görüntülendi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"KORONAVİRÜS ÇOĞU KİŞİNİN UMURUMDA DEĞİL"

Sahildeki vatandaşların maske ve mesafe kurallarına yeteri kadar uymadığını söyleyen Nuri Yılmaz, "İnsanlar virüse çok dikkat etmiyor. Önlemler fazla alınmıyor. Böyle olunca da koronavirüs vakalarında artış oluyor. 'Corona virüse inanmıyorum' diyenler bile var. Böyle bir şey olabilir mi? Maskesiz gezen, dikkat etmeyen çoğu kişinin koronavirüs umurunda değil. Çok bilinçsizler" dedi.

"KORONAVİRÜSÜN FARKINDA BİLE DEĞİLLER"

Umut Dilmaç ise, "Burada, bu kadar bilinçsiz insan var. Hepsi iç içe. Çok saçma. Böyle giderse bu ülkede koronavirüs bitmez. Bu manzarayı görünce içimden 'Bunlar ne bilinçsiz insanlar diyorum. Corona virüsün farkında bile değiller. Biz dikkat ettiğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.