Bursa'daki Mollafenari Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar kilo alamıyor! İşte nedeni...

Bursa'nın Osmangazi İlçesine bağlı Mollafenari Mahallesi, dik yokuşlarıyla görenleri şaşırtıyor. 20 bin nüfusu olan ve Uludağ'ın eteklerinde bulunan tarihi semt, dik yokuşlarıyla nedeniyle kilo almayı da engelliyor. Mahallede kilolu vatandaş neredeyse yok denecek kadar az. İşte yaşayanların kilo alamadığı Bursa'nın Mollafenari Mahallesi ile ilgili ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 10:34
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 10:34
Bursa'daki Mollafenari Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar kilo alamıyor! İşte nedeni...

Osmangazi ilçesinde bulunan ve Uludağ eteklerini çevreleyen 20 bin nüfuslu Mollafenari Mahallesi'nin ilginç bir özelliği var. Tek katlı müstakil evlerin bulunduğu mahallenin sokakları yokuşlarıyla nâm salmış vaziyette. Ve hatta sokakları o kadar yokuş ki, mahallede kilolu vatandaşa rastlamak mümkün değil.

Haber ile ilgili metin girin!.

Vatandaşlar evlerine duvar kadar dik olan merdivenleri yürüyerek ulaşıyor. Otomobiller, bu yokuşları çıkmakta büyük güçlük çekiyor. 

Gencinden yaşlısına herkes evlerine gidip gelirken günlük sporlarını yapıyor. Bu sayede mahalleli sağlıklı bir hayat sürüyor.

Evlerine gidip gelirken 4 kilometreye yakın yürüyüş yapmış olan mahalle sakinleri, şehir merkezine olan uzaklık nedeniyle spor yapma ihtiyacı da duymuyor ve böylece formlarını da korumuş oluyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Mahallede yaşayan Mollafenari vatandaşları, mahallenin geçmişinin çok eski olduğunu, inip çıkarken büyük efor sarf ettiklerini ve bu nedenle de spor yapmaya gerek duymadıklarını söylüyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Şehir merkezine gidip gelirken kan ter içinde kaldıklarını dile getiren mahalle sakinleri, "Evden şehir merkezine inip çıkarken kan ter içinde kalıyoruz. Mahallede kilolu insan yok, herkes tığ gibi. Mahallemizde bulunan rampalar bizi sağlıklı yapıyor. Burada yaşayan yaşlılar bile bu yokuşları inip çıkarak zinde ve sağlıklı kalıyor" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: İHA