Bursa'da üçüncü kez polise yakalanan genç söyledikleriyle şoke etti: 'Hep merak ediyordum, işte o an bu an'

Bursa'da polis ekipleri, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında sabaha kadar denetimde bulundu. Denetim sırasında bir araç durduruldu. Aracın içindeki 3 kişiye 12 bin lira ceza kesilirken, araçta bulunan bir kişinin daha önce 2 kez daha yakalandığı ortaya çıktı. Kızlardan biri hastaneye gittiğini iddia ederken, üçüncü cezasını yiyen genç kız, gazetecilerin yönelttiği soruya 'Hep merak ediyordum, işte o an bu an' yanıtını verdi. 

Yayınlanma Tarihi: 28.12.2020 11:32
Değiştirme Tarihi: 28.12.2020 11:32

Polis ekiplerinin durdurduğu araçta bulunan Fatma T., Merve Gül T. ve Yunus Y., hastaneye gittiklerini iddia etti. Polis ekipleri, araçtakilerin hareketlerinden şüphelenince arama yaptı. Aramada bir miktar uyuşturucu, uyuşturucu için düzenek ve silah bulundu. Araçtaki Yunus Y., arama öncesi polis ekiplerine 'Buyur komiserim arama yapabilirsiniz, AMATEM'de tedavi gördüm’ dedi. Yunus Y.'nin çeşitli suçlardan arandığını da ifade edildi. 

"HEP MERAK EDİYORDUM, O AN BU AN"

Merve Gül T., gazetecilerin ''Neden çıktınız?'' sorusuna "Hep merak ediyordum, işte o an bu an" demesi dikkatlerden kaçmadı. Merve Gül T. polislere ise 3 kere ceza yediklerini belirtti.

GEZİNTİ PAHALIYA PATLADI

3 kişiye "Sokağa Çıkma Kısıtlamasına Uymamak' ve 'Maske Takmamak' suçundan yaklaşık 12 bin TL para cezası uygulanan 3 kişi gözaltına alınarak karakola götürüldü. Diğer yandan otomobilin muayenesi olmadığı için araç sahibine 598 TL ceza yazılırken, otomobil çekici yardımı ile otoparka çekildi.
Kaynak: İHA