Bursa'da korkunç olay... Eşini ve çocuklarını yatakta cansız bulan baba sinir krizi geçirdi!

Bursa Osmangazi'de dün gece saatlerinde 4 katlı binanın en üst katından silah sesleri duyuldu. Komşular, sesin geldiği evde oturan Durmuş Polat'ı aradı. Bunun üzerine apar topar eve gelen Durmuş Polat, 5 yaşındaki oğlu Murat, 10 yaşındaki kızı Melinay ve 33 yaşındaki eşi Elif Polat'ı yatağın üzerinde cansız şekilde gördü. Sinir krizi geçiren Durmuş Polat'ın ağzından dökülen ilk sözler 'Elif neden yaptın' olurken, ilk incelemelere göre anne Elif Polat'ın önce iki çocuğu öldürdüğü daha sonra da aynı silahla intihar ettiği ihtimali üzerinde duruluyor. 

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2020 09:32
Değiştirme Tarihi: 04.07.2020 09:32
Bursa'da korkunç olay... Eşini ve çocuklarını yatakta cansız bulan baba sinir krizi geçirdi!

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde dün gece saatlerinde korkunç bir olay yaşandı. Adnan Menderes Mahallesi, Yücel Sokak'taki bir apartmanın dördüncü katından yükselen silah sesleri tüm komşularda panik yarattı. Silah sesleri Durmuş Polat'ın oturduğu daireden geliyordu. Komşular da onu arayıp durumu izah etti. Durmuş Polat beraberindeki 2 arkadaşıyla, apar topar yaşadığı eve geldi ve 2 çocuğu ile eşini yatağın üzerinde cansız şekilde yatarken buldu. Sinir krizi geçiren Durmuş Polat o anda camları yumruklamaya ve 'Elif neden yaptın' diye bağırmaya başladı. 

Komşular Durmuş Polat'ın yanısıra polislere de haber vermişti. Sinir krizi geçiren Durmuş Polat'ı arkadaşları sakinleştirmeye çalışırken, polis ekipleri de inceleme yapmaya başlamıştı. Sağlık ekiplerinin de olay yerien gelmesinin ardından anne ve 2 çocuğun vefat ettiği belirlendi. 

Durmuş Polat ise camları yumrukladığı anlarda bileklerini kestiği için ilk müdahalesinin ardından Bursa Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Öte yandan 2 çocuğun ve annenin hayatını kaybetmesi nedeniyle olay yerine gelen çok sayıda güvenlik gücü, sokağı giriş çıkışlara kapattı. Ailenin yakınları da büyük üzüntü yaşadı ve güçlükle sakinleştirildi. 


Olay yerinde yapılan incelemenin ardından anne Elif Polat ve 2 çocuğun cesedi Bursa Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Durmuş Polat'ın hastanedeki tedavisinin ardından polis merkezine götürülerek ifade verdiği öğrenildi.

Kaynak: DHA