Bursa'da 18 koyunun fenalaşıp ölmesiyle şok geçirdiler!

Bursa Karacabey'de 100 bin liralık kredi çekerek koyun alan köylü çift, koyunların küpe takılmasından birkaç gün sonra aniden fenalaşıp ölmeye başladı. Söz konusu konuyla ilgili olarak Tarım İlçe Müdürlüğü inceleme başlattı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 11:53
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 11:53
Bursa'da 18 koyunun fenalaşıp ölmesiyle şok geçirdiler!

Medine ve Ali Rıza Kılıç çifti bankadan 100 lira kredi çekip koyun aldı. Karacabey İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından kulakları küpelenen hayvanlar 14 gün sonra aniden fenalaşıp tek tek ölmeye başladı. Veterinerde yapılan kontrollerde 18 koyuna tetanoz teşhisi kondu.

"HAYVANLARIMIN HEPSİ GEBEYDİ"

Konuyla ilgili konuşan Medine Kılıç," Karacabey ilçe tarımdan geldiler, kulak küpesi taktılar. 14. günü hayvanlar teker teker ölmeye başladı. Küpelerde ne olduğunu bilmiyorum ama makinesinden tetanoz olmuş hayvanlar. Bizim meleklerimiz bunlar. Bunlardan para kazanacağız da idare olacağız biz. 100 bin lira kredi borcum var benim. Hayvanlarımın hepsi gebeydi. Bunların kuzularını satıp borcumu ödeyecektim. Ben şimdi ne yapacağım?" dedi. Öte yandan Bursa İL Tarım Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin gerekli çalışmayı yaptıklarını belirtti.

(İHA)