Bursa'da 100 milyonluk ikramiye kuyruğu

Bursa'da Milli Piyango'nun büyük ikramiyesi 100 milyon lira olan yılbaşı özel çekilişi için bilet almak isteyenler bayilerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2020 13:54
Değiştirme Tarihi: 21.12.2020 13:54
Bursa'da 100 milyonluk ikramiye kuyruğu

Bursa'daki Milli Piyango bayilerinde yoğunluk yaşanıyor. Kentte soğuk havaya rağmen bilet almak için evlerinden çıkan Bursalılar, tercihlerini ise Atatürk Caddesi üzerinde yaklaşık 60 yıldır ve Kent Meydanı üzerinde yaklaşık 40 yıldır Milli Piyango bileti satan bayilerden yana kullandı.

Bilet alanlardan Kürşat Yılmaz arkadaşıyla dünya turu yapmak istediğini ifade ederek, “Eğer bana çıkarsa güzel bir tatil yapmak istiyorum. Daha gencim düğün düşünmüyorum ama bir ev güzel bir araba istiyorum. Aileme güzel bir hayat vermek istiyorum. Ailemi en iyi şekilde yaşatmak istiyorum” dedi. 

Vatandaşlardan Mustafa İnan ise bu sene biletleri torunu adına aldığına değinerek, “Her yıl aile bireyleri için alırdım bu sene bir tane de torunum oldu onun adına aldım. İnşallah faydalı birine çıkar da bir işe yarar. Çok büyük bir para çünkü. Bize çıkarsa ihtiyaç sahipleri için kullanırım, yardım yaparım yatırım yaparım, iş yaparım. Bütün hayallerim çocuklarım ailem için. Ailemle bütün dünyayı gezerim. Bir çiftlik evi yaparım. Ondan sonra önce kendi memleketimi ülkemi gezerim tamamını sonra da dünya turu yaparım. Etraftakilere yardımlar yaparım. Kurumlara bağışlar yaparım” açıklamasını yaptı. 

 

 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)